Dallas previsoka ovira za Dragića in druščino

Dallas, 28. 03. 2012 08.10 |

Košarkarji NBA-moštva Dallas Mavericks so pred domačimi gledalci ugnali Houston Rocketse Gorana Dragića. Ljubljančan je na tekmi prispeval 17 točk. Beno Udrih se je z Milwaukeejem veselil zmage nad Atlanto.

Houston je v American Airlines Centru začel silovito in dobil uvodno četrtino s 30:19, nadaljevanje pa je bilo v znamenju gostiteljev. Drugo četrtino so namreč Dallas Mavericksi dobili za osem točk (27:19), tretjo za 11, naleta domačinov pa Goran Dragić in druščina niso znali zaustaviti. Mavericksi z razpoloženim Dirkom Nowitzkim so namreč zmagali z 90:81.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

"V prvi četrtini smo zaigrali po naših najboljših močeh, imeli pravo energijo, za nameček pa smo se prav vsi držali dogovora iz slačilnice,“ je po porazu povedal Luis Scola, z 22 točkami najboljši strelec Rocketsov v Dallasu, in dodal: "Nadaljevanje je bilo porazno. Sploh celoten drugi polčas.“ Dragić je ob porazu na parketu prebil več kot 38 minut, 17 točkam pa je dodal še 7 podaj in 4 ukradene žoge.

Zmage so se v noči na sredo veselili igralci moštva Milwaukee Bucks, kjer si kruh služi Beno Udrih. Slovenski branilec je proti Atlanti (108:101) dosegel štiri točke.

Dallas Mavericks - Houston Rockets 90:81
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 103:85
Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 93:86
Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 108:101
Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 95:109
Phoenix Suns - San Antonio Spurs 100:107
Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 101:104