Crvena zvezda boljša od Krke

Beograd, 03. 03. 2012 22.25 |

Košarkarji novomeške Krke so na gostovanju v Beogradu izgubili proti beograjski Crveni zvezdi, ki je v zadnjem času ujela želeno formo. Rdeče-beli so zmagali z 82:78.

Smiljan Pavič
Smiljan Pavič FOTO: Damjan Žibert

V dvorani Pionir je krkašem na začetku dobro kazalo. Po uvodnih minutah so povedli z 10:5, majhno prednost pa obdržali do konca prve četrtine (21:16), ko pa so v drugi prišli že do +10 (31:21) s košem Smiljana Paviča, se je zdelo, da je pot do uspeha odprta. A se je vse skupaj hitro obrnilo, strelski mrk so imeli v naslednjih minutah gostje in domači so s trojkama Bojana Popoviča in Andreje Milutinovića prišli povsem blizu, dve minuti pred koncem četrtine pa tudi izenačili (35:35), polčas pa so le dobili krkaši. Igra Krke po sistemu toplo-hladno se je nadaljevala tudi v tretji četrtini. Najprej je slovenska ekipa povedla (46:41), že nekaj minut pozneje je bil izid 51:51, prav v zadnjem napadu tretjine pa je Sava Lešić zadel trojko ter Zvezdi zagotovil točko naskoka (60:59) in napovedal razburljivo končnico.

A v zadnjih desetih minutah so domači košarkarji le dokončali tisto, kar so začeli v prejšnji. Na hitro so dosegli nekaj košev, ko pa je razlika narasla na 13 točk (76:63) pet minut pred koncem, se Krka ni mogla več izogniti porazu, lahko ga je le ublažila z nekaj lahkimi koši v zadnji minuti.