Clippersi v mestnem derbiju boljši od Lakersov

Houston, 15. 01. 2012 09.56 |

Houston Rocketsi so v severnoameriški košarkarski ligi NBA v noči na nedeljo s 107:105 po podaljšku ugnali Portland Trail Blazerse. Goran Dragić je za rakete v osmih minutah dosegel tri točke, skok in podajo. V Los Angelesu je derbi dobilo moštvo Clippersov.

S 33 točkami je bil pri Houstonu najučinkovitejši Kyle Lowry. Pri Portlandu jih je Nicolas Batum, ki ni član prve peterke, zbral 29. Zanimiv je bil razplet mestnega derbija v Los Angelesu. Domači Clippersi so s 102:94 ugnali veliko bolj slovite jezernike, po zasedbi in zgodovinskih dosežkih. V ekipi Lakers, ki je končala niz petih zmag, je Kobe Bryant z 42 točkami še četrtič zapored dosegel 40 ali več točk. Chris Paul s 33 točkami in Blake Griffin (22 točk, 14 skokov) sta bila najučinkovitejša v moštvu Clippers, ki je vodilo ves čas dvoboja in je prevzelo tudi vodstvo pred jezerniki v pacifiški skupni.

Andrew Bynum in Kobe Bryant
Andrew Bynum in Kobe Bryant FOTO: Reuters

Najuspešnejša ekipa lige pa je trenutno Chicago Bulls, ki je prišla do 12. zmage po slavju v dvoboju z ekipo Toronto Raptors (77:64). Derrick Rose je zbral 18 točk in 11 podaj, s tremi asistencami na začetku zadnje četrtine pa je odigral ključno vlogo pri delnem izidu 7:0, s katerim so biki prišli do zmage, pete zapored v domači dvorani. To je najboljši izkupiček po sezoni 1996/97, ko so imeli sedem zmag v nizu. Chicago ima v tem sezoni granitno obrambo, saj so tekmeci dali na njihovem parketu povprečno vsega po 66,8 točke.

Igralci Oklahoma City Thunder so trenutno presenetljivo drugi v ligi, imajo le eno zmago manj od Chicaga in prav tako dva poraza. Tokrat so odpravili New York Knickse s 104:92; v prvem polčasu so domači dosegli kar 70 točk. Kevin Durant je za šesto zaporedno zmago prispeval 28 točk, James Harden 24, Russell Westbrook pa 21 točk ter po osem skokov in podaj. Slednji je bil na poti do svojega šestega trojnega dvojčka, vendar mu je to preprečila odločitev trenerja Scotta Brooksa, ki je poslal na klop svoje najboljše igralce po vodstvu s tridesetimi točkami ob koncu tretje četrtine. V Dallasu so gostitelji in branilci naslova, prvi strelec je bil Jason Terry (21), zabeležili osmo zmago, šesto zapored, in so ob petih porazih na drugem mestu jugozahodne skupine. Sacramento Kings so ugnali s 99:60, gostje pa so z vsega 25,6 odstotnim metom iz igre dosegli najmanj točk v zgodovini kluba.

Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 93:91
Charlotte Bobcats - Golden State Warriors 112:100
Indiana Pacers - Boston Celtics 97:83
Washington Wizards - Philadelphia 76ers 90:103
Chicago Bulls - Toronto Raptors 77:64
Houston Rockets - Portland Trail Blazers 107:105 (podaljšek)

+1
ja ni kej kombinacija CP3 pa Blake Griffen je preveč dobra :)
-3
Ja Lakersi so bili vso tekmo boljši Kobe ni bil pri metu pri Lakersih pa je še psihično majnkal odom koše za lakerse so dosegali kobe gasol odom bnum pri clipersih je in vedno bolj blesti zmagovales lanskega al-star zabijanja blake griffin ki je presegel svojo povprečno zadevanje košev na tekmo,zraven njega je blestel biliups ki je dosegel malo manj točk kot on ampak je dosegel največ asistenc na tekmi najbolši skakalec na tekmi je bil pau gasol z kar 14 skoki v prid lakersom njihov največji zvezdnik kobe bryant pa ni bil ravno pri naqjbolšem metu iz igre zadel je nekaj več kot 20 toč 3 trojke in 3 zadete proste mete ter enega zgrešenega v prvi četrtiti je bila preprosto igra v rokah lakersov ki so prevladovali skoraj celo tekmo v drugi četrtini so lakesri spet prevladovali vendar clipesi so se že nekako ddvigovali v 3 četrtini je bil povsem izenačen dvoboj v zadnji četrtini pa so prevladovali clipersi in po podawljšku z načelom biliupsa premagai lakerse
BigBoy8
16. 01. 2012 12.17
+1
Ne nakladi,clipersi so zmagal le in samo zarad dobre igre cp3-ja ;)
perotina
15. 01. 2012 12.32
+2
El_Pistolero Imaš slučajno informacijo, koliko pik je dal A.Iguodala. Sicer pa gooo Bulls !!
El_Pistolero
15. 01. 2012 12.26
+3
Clippersi pa resnično kažejo velik potencial in so meni osebno zelo simpatična ekipa. Imajo dva superzvezdnika(Pual in Griffin) in celo kopico zelo koristnih košarkarjev(Billups,Mo Williams,Bledose,Jordan pa še kak bi se našel). Prepričan sem da imajo trenutno kvalitetnejšo ekipo,kot Lkaersi,ki imajo 3 vrhunske igralce(Bryant,Gasol,Bynum),ostalo pa je bolj bogo in mislim da bo tudi ostalo bolj bogo. Da so prodali Odoma v Dallas pa je bila po mojem mnenju popolna neumnost,ki jo bodo menim da v tej sezoni Lkaersi drago plačali. Da so izgubili tako koristnega igralca,praktično za nič je pa bila res katastrofalna odločitev. Menim,da bi točke Odoma še kako prav prišle Lakersom. Predvsem jim manjka neke svežine,manjka jim širok kader,ki so ga imeli,ko so osvojili 2 naslova zapored. Moštvo je bolj ali manj staro,zraven tega pa so prodali dva igralca,ki bi lahko postala zelo kvalitetna in sta kazala velik potenical(Farmar in Brown). Kar se pa Clippersov tiče pa zares same pohvale. Z vsem spoštovanjem do izjemno nadarjenega Erica Gordona,je mislim da Paul trenutno vendarle še vedno precej bolj kvaliteten košarkar in mislim da jim je prav takšen igralec manjkal v preteklosti. Clippersi so dobili pravega vodjo na parketu,izjemnega playmakerja,ki je po mojem mnenju trenutno najboljši playmaker v ligi NBA. To moštvo bo v to sem prepričan gotov prišlo v playoff v tej sezoni,saj imajo enostavno preveč dobro ekipo,da jim nebi uspelo. Sam osebno jih pričakujem tam nekje od 3-7 mesta na Zahodu letos in če bo nasprotnik pravi,lahko tudi uvrstitev v 2 krog končnice. Za naskok na vrh pa je to moštvo še vendarle premalo izkušeno. Vendar že v naslednji sezoni jih pričakujem povsem pri vrhu,ko bo to moštvo bolj izkušeno bodo mleli vse pred seboj. Imam občutek da bodo Clippersi v prihodnjih sezonah skupaj z OKC Thunderji na Zahodu mleli vse pred seboj. Thnderji to počno že v tej sezoni. Imajo res zastrasujočo ekipo,ki je v tej sezoni eksplodirala,kar nazorno prikazuje njihovo razmerje zmag in porazov. Če bodo tako nadaljejvali kot so začeli menim,da postajajo resen kandidat tudi za osvojitev šampionskih prstanov.
patoobree
15. 01. 2012 17.40
+3
DURANT35
15. 01. 2012 22.18
+2
jst tut ne....OKLAHOMA CITY THUNDER ma pomoje najkvalitetnejso ekipo....DURANT,WESTBROOK,HARDEN,PERKINS,ROBINSON itd
BigBoy8
16. 01. 2012 12.22
Clipersi nimajo šans u playoffih no,kašne so to bedarije..
16. 01. 2012 15.32
+0
Saj nisem rekel,da so Clippersi trenutno enako dobri kot OKC,samo menim,da v prihonosti bodo pa nekje enakovredni in se bodo borili za sam vrh,tako kot OKC.
PartyTime
15. 01. 2012 11.55
+8
Hvala za to informacijo 24h... ura je pa skoraj 12:00. Na * sem to zvedel ze ob 9h zjutraj xD... Hitri ste, ampak pocasi se dalec pride ;)
bajkoo
+1
youwe44
17. 01. 2012 21.28
+3
če novica ni nogometna si pač ne zasluži da bi malo pohiteli kot kaže. Itak 24ur samo nogometne novice objavlja... še malo pa bodo napisali kakšne barve gate je oblekel messi