Dallas na krilih Dončića preživel dramatično končnico in izenačil serijo

Los Angeles, 24. 04. 2024 05.55 | Posodobljeno pred 11 dnevi

Košarkarji Dallas Mavericks so v gosteh dobili drugo tekmo prvega kroga končnice proti Los Angeles Clippers (93:96) in tako izenačili izid v zmagah. Luka Dončić je bil najboljši posameznik srečanja z 32 točkami, 23 jih je dodal Kyrie Irving. Naslednji tekmi bosta v Dallasu.

Luka Dončić in druščina so prišli do super pomembne zmage v mestu angelov, s katero so Los Angeles Clippersom vzeli prednost domačega terena. Če bodo do konca serije dobili (vsaj) vse tri domače tekme, bodo zagotovo napredovali.

Za to sta znova najbolj zaslužna prva zvezdnika ekipa Dončić in Kyrie Irving, ki sta še drugo tekmo zapored dosegla več kot polovico vseh točk Dallasa. Odličen je bil tudi P.J. Washington z 18 točkami, zadel je tri od štirih metov za tri, in Dereck Lively II., ki je z devetimi skoki in borbeno igro v obrambi omejil domačega centra Ivico Zubca.

Povratnik Kawhi Leonard še ni našel pravega ritma, zgrešil je vseh pet poskusov z razdalje, v 35 minutah igre pa zbral 15 točk. James Harden in Paul George sta bila pri Clippersih, ki so zadeli le osem od 30 metov za tri, najboljša z 22. Zubac je za dvojni dvojček zbral 13 točk in 12 skokov.

Dallas vodil skoraj celoten prvi polčas

Največja razlika v primerjavi s prvo tekmo je, da se je v postavo Clippersov vrnil njihov prvi zvezdnik Kawhi Leonard, a to se vsaj v prvem delu igre ni poznalo. Dallas je skoraj cel prvi polčas vodil, največ za osem, in na odmor odšel s prednostjo štirih točk (45:41).

Nato so Clippersi prevzeli pobudo

V tretji četrtini se je gostom ustavilo v napadu, tako kot na prvem obračunu v nedeljo je bilo preveč lahko zgrešenih metov, kar so Clippersi izkoristili in se vrnili v vodstvo. V zadnji sekundi tretje četrtine je za prednost Dallasa s polaganjem sicer poskrbel Dončić, a je zaradi pritoževanja prejel tehnično osebno napako, na drugi strani pa so domači z dvema prostima metoma prišli do minimalne prednost (66:65).

Zadnja je vendarle pripadla gostom

Na začetku zadnje četrtine se je razlika hitro povečala na celo sedem točk (73:67). Kazalo je, da bi se Clippersi lahko odlepili, vendar je sredi četrtine Dallas odgovoril z delnim izidom 9:0, po katerem je Tyron Lue odreagiral z minuto odmora.

Kyrie Irving je nato s sijajnim polaganjem poskrbel za izenačitev najvišje prednosti Dallasa na tekmi (+8), na drugi strani je za Clipperse trojko zadel Paul George, a je z isto mero preko roke Jamesa Hardna ekspresno vrnil Dončić.

Luka Dončić na drugi tekmi proti LA Clippers
Luka Dončić na drugi tekmi proti LA Clippers FOTO: Sofascore.com

V zadnjih štirih minutah so varovanci Jasona Kidda, ki je uspešno izzval sodniško odločitev ob prekršku Irvinga nad Leonardom, zadržali mirne živce in zasluženo prišli do zmage. Usodo srečanja je dokončno zapečatil Maxi Kleber, ki je 20 sekund pred koncem po zgrešenem prostem metu Irvinga ujel skok v napadu, po čemer je domačim zmanjkalo časa.