Cleveland v Ohiu povsem razorožil Bojevnike in znižal zaostanek na 1:2, Curry v prvem polčasu dosegel le dve točki

Cleveland, 09. 06. 2016 07.52 |

Košarkarji Clevelanda so v finalu košarkarske lige NBA po dveh porazih v Oaklandu na domačem parketu v Ohiu pokazali povsem drugačen obraz in kljub odsotnosti Kevina Lovea s 120:90 premagali zasedbo Golden Statea. Blestel je prvi zvezdnik Konjenikov LeBron James, ki je vknjižil 32 točk, 11 skokov in šest podaj.

James je vknjižil 32 točk.
James je vknjižil 32 točk. FOTO: AP
Levji delež k zmagi Clevelanda za znižanje zaostanka v finalni seriji lige NBA na 1:2 sta prispevala še Kyrie Irving (30 točk, osem podaj) in J.R. Smith (20 točk, tri ukradene žoge). Na drugi strani pri Golden Stateu pri metu nista bila t.i. 'Splash Brothers' – Stephen Curry je ob metu 6-13 vknjižil 19 točk, povsem nerazpoložen pa je bil Klay Thompson, ki je zanj neznačilno zgrešil kar šest od sedmih poskusov za tri točke (1-7).

"Končno smo spet našli svojo igro,'' je po prepričljivi zmagi pred 20.000 navijači razlagal LeBron James in dodal: "Žoga je dobro tekla okoli njihove obrambe, to je lepa ekipna zmaga.'' Konjeniki so uspeli ustaviti najkoristnejšega igralca rednega dela Stephena Curryja, ki je v prvem polčasu dosegel zgolj dve točki. "Moram igrati 100-krat bolje kot nocoj. Ni nobene poškodbe. V redu sem. Noč se pač ni odvila, tako kot bi si sami želeli,'' je po porazu razlagal Curry. Z zmago so košarkarji Clevelanda prekinili niz sedmih zaporednih porazov proti zasedbi Golden Statea.

Curry je v prvem polčasu dosegel zgolj dve točki.