Cibona zmagala v Novem mestu

Novo mesto, 10. 01. 2012 19.45 |

Košarkarji novomeške Krke so v 15. krogu lige ABA gostili zagrebško Cibono. Gostje iz Zagreba so v dvorani Leona Štuklja pod vodstvom novega trenerja Jasmina Repeša zmagali s 86:77. Največ preglavic je gostiteljem povzročal Američan v vrstah Cibone Antwain Barbour (22 točk).

Krka po dvoboju s Cibono ostaja pri štirih zmagah. Zagrebčani, ki so na drugi strani vpisali osmi par točk, so bili praktično vso tekmo v prednosti, imeli tudi že skoraj 20 točk naskoka ter bolj ali manj ves čas nadzorovali dogajanje na parketu. Pri domačih je bil najučinkovitejši Benjamin Lee Hansbrough s 16 točkami, pri gostih pa Antwain Barbour z 22.

Zoran Dragić in Bojan Krivec
Zoran Dragić in Bojan Krivec FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani so prvi polčas odigrali slabo. Zagrebčani so jim sicer puščali veliko prostora za mete z razdalje, vendar so bili strelci pri domačih vse prej kot razpoloženi. Za dve točki so metali 5:13, za tri pa 5:15. Na drugi strani je popolnoma drugačen obraz pokazala Cibona, ki je tudi s pomočjo trojk (prvi polčas 5:8) hitro prišla do visoke prednosti. Že v šesti minuti je vodila za deset točk (16:6), ob koncu četrtine pa po trojki Gorana Sutona že 28:11. Najvišjo prednost polčasa so si gosti priigrali v 11. minuti, ko je Barbour zadel za 30:11. Ob koncu prvega polčasa je Krka z malce boljšo igro zaostanek znižala na 32:45.
Po obetavnem začetku tretje četrtine pa Krka niti v tem delu igre ni zmogla priti do priključka. Cibona je ves čas držala približno deset točk prednosti, za nameček pa je v zadnjih trenutkih tega dela spet ušla na velikih 15 točk naskoka (62:47). Tudi v zadnjih desetih minutah so imeli gosti vse niti igre v svojih rokah, brez posebnih težav držali zanesljivo prednost in se zasluženo veselili zmage.

Krka - Cibona 77:86 (11:28, 21:17, 15:17, 30:24)
Dragić, Lalić 11., Balažič 13., Hansbroug 16; Rožič, Rudež 12., Barbour 22.