Cedevita brez težav odpravila Helios

Zagreb, 26. 02. 2012 19.12 |

Košarkarji hrvaške Cedevite so v 19. krogu lige Aba pred domačimi navijači brez težav premagali domžalski Helios (98:72) in so vse bližje uvrstitvi na zaključni turnir.

Drago Pašalić
Drago Pašalić FOTO: Damjan Žibert

Helios je v hrvaški prestolnici doživel enega najhujših porazov v tej sezoni. Eden od štirih slovenskih predstavnikov v regionalni ligi je na dosedanjih tekmah dosegel pet zmag in doživel 16 porazov, trenutno pa je na dvanajstem mestu v 14-članski ligi. Izbranci Zmaga Sagadina niso bili kos Zagrebčanom, ki so z zmago naredili nov korak k uvrstitvi na zaključni turnir. V domžalski vrsti je bil razpoložen le Drago Pašalić, z 28 točkami tudi najbolj učinkovit strelec dvoboja v dvorani Sutinska Vrela, medtem ko njegovi soigralci niso prikazali pričakovane predstave.

Domžalčani so bili konkurenčni le v uvodnih minutah, preostali del tekme pa je minil v absolutni prevladi ambiciozne hrvaške ekipe, za katere v tej sezoni nastopa tudi slovenski reprezentant Matjaž Smodiš. Ti so si hitro priigrali visoko in za goste neulovljivo prednost, ki je neprepričljivi in neizkušeni Domžalčani niso bili zmožni ogroziti. Ob Pašaliću, ki je v slabih 28 minutah 28 točkam dodal še sedem skokov in štiri podaje, je Klemen Prepelič prispeval 16 točk.