Cantu zmagovalec kvalifikacij za evroligo

Milano, 28. 09. 2012 22.44 |

T.Š./STA
0

Italijanska košarkarska ekipa Mapooro Cantu si je zagotovila zadnje prosto mesto v evroligi za sezono 2012/13. Cantu je v finalu kvalifikacij premagal francoski Le Mans z 80:66 in si zagotovil mesto v evroligaški skupini A, kjer bo igrala tudi ljubljanska Union Olimpija.

Cantu je v velikem slogu napredoval v skupino A košarkarske evrolige, v kateri so poleg Ljubljančanov še Fenerbahče Carigrad, Himki Moskva, Real Madrid in Panathinaikos. Ljubljančani so tako dobili tudi prvega nasprotnika, saj je prav zmagovalec tega turnirja tudi prvi tekmec zmajev v novi sezoni elitnega tekmovanja, dvoboj v isti dvorani v predmestju Milana bo na sporedu 12. oktobra.

Domači košarkarji so hitro povedli in nato vodstvo tudi obdržali. Prednost se je občasno vzdignila tudi na več kot 15 točk, podobno kot v polfinalu je domačim uspelo narediti delni izid 15:0 ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. Ob polčasu je bil zaostanek Francozov še znosnih šest točk (44:38), toda ob podpori navijačev na tribunah dvorane PalaDesio so košarkarji Cantuja spet stopili na plin. Le Mansu za nameček nikakor ni stekel met izza črte (1-12), prvo trojko so Francozi zadeli šele v zadnji četrtini, ko so se najbolj približali na osem točk zaostanka. Junak pri domačih je bil Maarten Leunen s 15 točkami, Pietro Aradori jih je dodal 12, Marco Cusin pa 11. Pri poražencih je J. P. Batista zbral 15 točk. Francozom je tako za uteho ostal evropski pokal. V polfinalu kvalifikacij sta se v četrtek pomerila Mapooro Cantu in češki Nymburk ter Unics Kazan in Le Mans Sarthe. Na prvi tekmi so Italijani zmagali z 89:83, v drugi pa je Le Mans zmagal s 86:78.

Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski bo moral preučiti tudi igro Cantuja.
Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski bo moral preučiti tudi igro Cantuja. FOTO: Damjan Žibert