Brata Dragić iz Portlanda s porazom

Phoenix, 06. 02. 2015 07.44 |

Košarkarji moštva Phoenix Suns so v ligi NBA izgubili v gosteh pri Portland Trail Blazers, ki so bili bili boljši s 108:87. Na tekmi sta zaigrala brata Dragić. Goran je v 33 minutah na parketu prispeval devet točk, pet podaj in tri skoke, Zoran pa je v dveh minutah pod obročema dal dve točki.

Phoenix je vpisal še tretji zaporedni poraz, na lestvici zahodne konference pa je s statistiko 28 zmag in 23 porazov na osmem mestu, kar mu še zagotavlja nastop v končnici prvenstva. V dresu Portlanda se je z 220. dvojnim dvojčkom v karieri izkazal LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 19 točk in 13 odbitih žog. Nicolas Batum je dodal 20 točk, Robin Lopez, ki je zaigral šele drugič po odsotnosti s 23 tekem zaradi zlomljene desne roke, pa je dodal 11 točk in 12 odbitih žog. Ekipa je po treh zaporednih porazih tokrat drugič zapored zmagala. Pri Phoenixu je bil z 18 točkami najboljši Markieff Morris. Moštvo bratov Dragić je že ob polčasu zaostajalo 19 točk, a se je v tretji četrtini vrnilo v igro. Nato so v zadnjem delu tekme spet sledile minute Portlanda, ki je tako z delnim izidom 9:2 povedel na 75:67 in zmage ni več izpustil iz rok. Sonca so sicer premagala Portland 21. januarja letos kot ena redkih ekip, izid je bil 118:113.

Zoran in Goran Dragić
Zoran in Goran Dragić FOTO: Twitter

Košarkarji Sacramento Kings so doma izgubili proti Dallas Mavericks z 78:101, slednji pa so bili uspešni tudi brez zvezdniškega igralca, Nemca Dirka Nowitzkega, ki je počival za naslednje tekme. Dallas je namreč igral sedmo tekmo v zadnjih desetih dneh. Tekmo v Sacramentu si je ogledalo 16.993 gledalcev, najboljši strelec pa je bil Monta Ellis z 21 točkami. Tyson Chandler je dodal 16 točk in ujel prav toliko odbitih žog, Jose Barea in Devin Harris sta dosegla vsak po 15 točk, Richard Jefferson jih je dodal 14. Za Sacramento je DeMarcus Cousins prispeval 23 točk in 11 skokov, ekipa pa je izgubila drugo zaporedno tekmo in že 10. od enajstih. Rudy Gay je dodal 11 točk in devet skokov, kralji pa so izza črte za tri točke zgrešili kar 18 od 21 poskusov.

Na preostalih dveh tekmah so Charlotte Hornets doma premagali Washington Wizards s 94:87, Cleveland Cavaliers pa so bili doma boljši od Los Angeles Clipppers s 105:94.