Real z dvojnim dvojčkom Dončića in razigranim Randolphom do zmage pri aktualnih prvakih, vroč tudi Jaka Blažič

Andora, 15. 10. 2017 20.25 |

Košarkarji Real Madrida ostajajo neporaženi v španskem prvenstvu, potem ko so v 4. krogu lige ACB slavili na gostovanju pri aktualnih prvakih, košarkarjih Valencie (86:82). Blestela sta slovenska reprezentanta Luka Dončić (16 točk in 10 podaj) in Anthony Randolph (18 točk). Neporažena ostaja tudi Rupnikova Fuenlabrada. Jaka Blažič do prve zmage z Andorro.

Real je na gostovanju pri aktualnih prvakih, košarkarjih Valencie, do odločilne prednosti prišel v zadnji četrtini, kjer je z delnim izidom 17:6 prišel do dvomestne prednosti z 78:68. Žilavi domačini se niso predali in s tremi zaporednimi trojkami tri minute do konca približali na vsega dve točki zaostanka (77:79). Razigrani domačini so zadeli še četrto zaporedno trojko in celo povedli z 80:79, nato pa je Gustavo Ayon goste popeljal v vodstvo s polaganjem (81:80). Pomembno trojko za vodstvo Reala s 84:82 pa je 33 sekund do konca tekme zadel Jeff Taylor, zmago pa je s polaganjem pet sekund do konca tekme potrdil Facundo Campazzo

V dresu Reala sta blestela oba slovenska reprezentanta. Anthony Randolph je bil najboljši strelec tekme z 18 točkami, Luka Dončić pa je bil drugi strelec s 16, ob tem pa je zbral še 10 podaj in 7 skokov, kar pomeni, da je vknjižil dvojni dvojček, do trojnega pa mu so mu zmanjkali trije skoki. Bil je tudi najbolje ocenjeni posameznik tekme.

Prva zmaga za Blažičevo Andorro
Košarkarji Andorre so po novi vrhunski predstavi slovenskega košarkarja Jake Blažiča (19 točk) prišli do prve zmage v novi sezoni lige ACB. V 4. krogu so Andorci pred domačimi gledalci v infarktni končnici premagali zasedbo Gran Canarie (78:76), za katero je to bil sploh prvi poraz v aktualni sezoni. Andorra je v četrtem krogu le vknjižila prvo zmago v sezoni 2017/18, a se je za njo morala pošteno potruditi, saj je z njo prišla prav v zadnjih sekundah tekme.  Slovenski krilni košarkar Blažič, ki je poleti osvojil naziv evropskih prvakov s slovensko reprezentanco, je v 32 minutah igre vknjižil 19 točk, osem skokov in dve podaji, s čimer je bil tudi najboljši strelec tekme. Prav v zaključku tekme je sicer slovenski košarkar zgrešil dva prosta meta za potrditev zmage, a gostje so imeli premalo časa, da bi lahko resno ogrozili zmago domačih.

Zmage se je veselil tudi Luka Rupnik s Fuenlabrado, in sicer so domačini z 80:75 porazili zasedbo Baskonie, prav nekdanjo ekipo Jake Blažiča. Rupnik je v 13 minutah igre vknjižil štiri točke, en skok in eno podajo. Fuenlabrada tako po štirih krogih ostaja neporažena.

Valencia - Real Madrid 82:86 (18:17, 21:26, 23:18, 20:25)