Blažič k zmagi proti Realu prispeval štiri točke

Madrid, 01. 04. 2016 22.54 |

V španskem derbiju 13. kroga drugega dela košarkarske Evrolige skupine F je Laboral Kutxa doma premagala Real Madrid z 89:88 in si zagotovila napredovanje v četrtfinale. Madridčani se bodo za uvrstitev med osem še močno "potili".

Sergio Llull
Sergio Llull FOTO: Reuters

Luka Dončić ni bil v kadru Reala, Jaka Blažič pa je za Laboral Kutxo v 22:42 minute dosegel štiri točke, šest skokov in eno podajo, peto osebno napako pa je napravil natanko minuto pred koncem tekme. Baski so si z zmago, junak tekme je bil Davis Bertans, ki je trojko zadel štiri sekund pred koncem tekme, zagotovili napredovanje v četrtfinale.

Slovenski reprezentant Zoran Dragić je že v čertek ob domači zmagi Himkija proti Olympiacosu z 98:66 dosegel osem točk, ob tem pa je imel štiri skoke in podajo. Barcelona je s 75:57 premagala Brose Baskets Bamberg Alekseja Nikolića, Slovenec je v slabih treh minutah za nemško ekipo pustil prazno statistiko. Himki, ki je še v boju za uvrstitev v četrtfinale evrolige, je ekipo iz Pireja dokončno "zlomil" že v tretji četrtini, ki jo je dobil z 28:14 ter Grkom pobegnil na nedosegljivih 26 točk prednosti. Dragić je začel tekmo, igral pa je 23 minut.