Biki z izjemno zadnjo četrtino ugnali jezernike

Chicago, 22. 01. 2013 07.32 |

Košarkarji moštva NBA Chicago Bulls so v noči na torek ugnali zasedbo Los Angeles Lakers (95:83). Odločala je zadnja četrtina, ki so jo gostitelji dobili s kar 26:14. Junak zmage je bil Kirk Hinrich (22 točk).

Košarkarji moštva NBA Chicago Bulls so v noči na torek dosegli še eno prvenstveno zmago, potem ko so v United Centru ugnali neprepoznavno ekipo Los Angeles Lakers. Varovanci Toma Thibodeauja so zelo dobro odigrali prvi polčas, dobili uvodno četrtino z 27:20, nato pa nadzirali potek dvoboja, v katerem je bil še posebej razpoložen Kirk Hinrich. Omenjeni je dosegel 22 točk, kar je tudi njegov najboljši točkovni izkupiček v letošnji sezoni. Po treh četrtinah obračuna je bil izid izenačen in gledalci v Chicagu so pričakovali razburljivo končnico.

Kirk Hinrich (levo) je dosegel 22 točk.
Kirk Hinrich (levo) je dosegel 22 točk. FOTO: Reuters

Zgodilo pa se je ravno obratno. Biki so zaigrali na vso moč in osmešili jezernike. Ti so dosegli le 12 točk, na drugi strani gostitelji 26. Chicago je tako prišel do nove pomembne zmage (95:83), zasedba iz mesta angelov – trener Mike D'Antoni je Paua Gasola preselil med rezerve – pa še enega v nizu bolečih porazov. "Nič nimam proti njemu. Enostavno je ta hip bolje za nas, da igramo z nekoliko spremenjeno zasedbo,“ je po tekmi dejal trener poražencev in dodal: "Verjamem, da bomo stopili iz povprečja in začeli nizati boljše rezultate. Stvari se spreminjajo. Gledati je potrebno naprej.

Gasol je dvoboj s Torontom končal pri 25 točkah in bil eden boljših posameznikov ob porazu, kljub vsemu pa očitno to za D'Antonija ni dovolj, da bi mu toliko zaupal, da bi Španec dvoboj začel.

Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 95:83
Portland Trail Blazers - Washington Wizards 95:98
Philadelphia 76'ers - San Antonio Spurs 85:90
New York Knicks - Brooklyn Nets 85:88
Charlotte Bobcats - Houston Rockets 94:100
Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 104:96
Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 106:99
Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 81:82