Ljubljana, 20. 10. 2011 22.23 |

Košarkarji Uniona Olimpije so dvanajsto sezono evrolige začeli s porazom v dvorani Stožice. S 86:64 jih je pred približno 9000 gledalci pričakovano premagala ena najboljših zasedb v Evropi Regal Barcelona.

Košarkarji Uniona Olimpije so dvanajsto sezono evrolige začeli s porazom v dvorani Stožice. Ljubljančani niso bili dorasel tekmec, saj niti za trenutek niso uspeli ogroziti zmage gostov, ki so vseh štirideset minut igrali v enakomernem ritmu in vztrajno ter zanesljivo lomili tekmeca. Union Olimpija bo tako morala počakati na prvo zmago v evroligi; prihodnji teden jo čaka zahtevno gostovanje v Italiji pri Montepaschi Sieni, naslednjo tekmo v Stožicah pa bo igrala 2. novembra proti poljskemu Prokomu. V skupini D sta poleg omenjenih še turški Galatasaray in ruski Unics iz Kazana.

Čeprav je domači strateg Sašo Filipovski pred tekmo poudarjal, da je edini ključ do uspeha proti tako raznovrstni zasedbi, kot je Bracelona, zgolj in samo igra v obrambi, se njegovi varovanci niso ravno izkazali v tem elementu. V ospredju so bili le v uvodu (10:5), ko so tudi prvič spoznali pravo moč tekmeca. Ta je namreč potreboval le nekaj minut, da je obrnil rezultat na semaforju (15:24) in zagospodaril v hramu slovenskega športa.

Olimpija - Barcelona - 1
Olimpija - Barcelona - 1 FOTO: Aljoša Kravanja

Od tu dalje je Union Olimpija Katalonce gledala le še v hrbet. Res, da se je nekajkrat nevarno približala - 40:47 v 25. minuti ali ob koncu tretje četrtine na 51:61, toda Barcelona je bila tokrat enostavno za nekaj razredov boljši tekmec. Vsi dvomi o zmagovalcu so bili rešeni sredi zadnjega dela, ko so gostje po nizu uspešnih akcij v napadu povedli s 75:56.

Najboljši posameznik pri zeleno-belih je bil Danny Green s 17 točkami, eno manj je zbral Ratko Varda, drugi najvišji statistični količnik pa ima Damir Markota, ki je imel ob petih točkah še osem skokov.

Union Olimpija - Regal Barcelona 64:86 (19:24, 30:41, 51:61)