Barcelona ostaja neporažena v drugem delu evrolige

Barcelona, 31. 01. 2014 23.51 |

Košarkarji Barcelone ostajajo edina neporažena ekipa v drugem delu evrolige. Na gostovanju v Atenah so premagali Panathinaikos s 63:56. Erazem Lorbek je igral 13 minut in dosegel sedem točk, dve več od Boštjana Nachbarja, ki je igral še enkrat več.

Erazem Lorbek
Erazem Lorbek FOTO: Reuters

Barcelona po petem krogu drugega dela vodi pred skupino treh ekip z izkupičkom 3-2, milanskim Armanijem, Pantahinaikosom in Olympiakosom. Unicaja Malaga Zorana Dragića ima 2-3, enako kot Efes, s po eno zmago pa sta na dnu Fenerbahče Gašperja Vidmarja ter Laboral Kutxa.

V skupini B so s 4-1 na vrhu Real Madrid, Maccabi ter CSKA Moskva, s 3-2 sledi Lokomotiva Kuban, 2-3 imata Galatasaray in Bayern, razpredelnico pa zaključujeta Partizan (1-4) ter Žalgiris, ki še nima zmage.

Evroliga se bo nadaljevala 13. in 14. februarja, saj je naslednji teden v košarkarskem koledarju rezerviran za nacionalna pokalna tekmovanja.

Izidi, Skupina E:
Panathinaikos Atene - Barcelona 56:63
Erazem Lorbek 7 točk, 3 skoke, v 13 minutah za Barcelono, Boštjan Nachbar 5 točk, 5 skokov, ukradena žoga v 26 minutah za Barcelono
Laboral Kutxa - Anadolu Efes 66:72

Olympiakos Pirej - Unicaja Malaga 73:55
(Mirza Begić 6 točk, 3 skoki, 1 podaja v 7 minutah za Olympiakos; Zoran Dragić 5 točk, 1 skok, 1 podaja v 19 minutah za Unicajo)
Emporio Armani - Fenerbahče Ülker 90:85
(Gašper Vidmar za 5 točk, 3 skoki v 7 minutah Fenerbahče Ülker)