Sanjski preobrat Dragićevega Milana, Barcelona na gostovanjih poražena še osmič zapored

Milano, Kaunas, 02. 02. 2017 22.12 |

Zoran Dragić je skupaj z ekipo Olimpie Milano uprizoril sanjski preobrat na tekmi v lombardijski prestolnici proti Darrusafaki. Potem ko so Italijani v tretji četrtini 21. kroga evrolige zaostajali že za 25 točk (43:68), so s fantastičnim jurišem v zadnji četrtini na koncu slavili z 89:87. Osmi zaporedni gostujoči poraz Barcelone, tudi CSKA vnovič poražen.

Zoran Dragić je ob zmagi Olimpie vknjižil dve točki in eno podajo.
Zoran Dragić je ob zmagi Olimpie vknjižil dve točki in eno podajo. FOTO: AP

Slovenski reprezentant Zoran Dragić ob velikem preobratu Olimpie sicer ni imel pomembnejše vloge. V dobrih 11 minutah igre je iz dveh metov iz gre zadel enkrat in na koncu vpisal zgolj dve točki. Pri domačinih sta največ, 15 točk dosegla Davide Pascolo in Krunoslav Simon.

Osmi zaporedni gostujoči poraz Barcelone
Barcelona je v gosteh morala priznati premoč Žalgirisu, ki je znova našel boljšo formo in po veliki zmagi nad CSKA-jem nanizal še tretjo zaporedno evroligaško zmago. To je bil še osmi zaporedni poraz Barcelone na gostujočih tleh. Če se vselej visoko leteči Katalonci želijo prebiti v izločilne boje evrolige, potem morajo zmagati vsaj na sedmih od prihajajočih devetih tekem. CSKA, ki se z Realom in Olympiakosom bori za prvo mesto evroligaške lestvice, je klonil še drugič na zadnjih treh tekmah. Tokrat so Moskovčani morali priznati premoč Fenerbahčeju, ki je v Istanbulu slavil s 77:71.

Unics Kazan – Olympiakos 75:90
Fenerbahče – CSKA 77:71
Žalgiris – Barcelona 89:85
Bamberg – Maccabi Tel Aviv 90:75
Olimpia Milano – Darussafaka 89:87