Slovenski košarkarji do druge zmage: boljši tudi od Avstralcev

Laško, 03. 08. 2015 20.37 |

Slovenski košarkarji so odigrali drugo prijateljsko tekmo v ciklu priprav na evropsko prvenstvo. V Laškem so se varovanci Jureta Zdovca pomerili z izbrano vrsto Avstralije in zmagali za devet točk (79:70). Prvi strelec tekme je bil Zoran Dragić.

Slovenska košarkarska reprezentanca se je pred dnevi v Kidričevem na prvi prijateljski tekmi pomerila z reprezentanco Nove Zelandije, tokrat je bil tekmec v Laškem Avstralija. Slovenci so premagali Novozelandce in tudi Avstralce, ki imeli v zasedbi štiri igralce iz lige NBA: Cameron Bairstow (Chicago Bulls), Matthew Dellavedova (Cleveland Cavaliers), Dante Exum (Utah Jazz), in Andrew Bogut (Golden State Warriors), v postavi sta bila tudi izkušena David Andersen in Nathan Jawai.

Selektor Jure Zdovc je tokrat računal tudi na igralca, ki sta bili na prvi tekmi na tribuni: Jako Klobučarja in Zorana Dragića. Tekmo je za Slovenijo kot prvi organizator igre začel Nebojša Joksimović. Avstralci so hitro prešli v vodstvo in vodili z 19:7 in nato z 21:13, a so v zaključnih minutah prve četrtine Slovenci naredili delni izid 19:4 (!) in po prvih desetih minutah vodili s 26:23. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so bili rezultat, pobuda in zagnanost na slovenski strani, zato je bilo obo polčasu +12 za gostitelje (46:34).

Met je služil Slovencem, zato se Avstralci niso uspeli rezultatsko približati, ob koncu tretje četrtine je bil izid 61:47. V zadnji četrtini so se gostje približali le na pet točk zaostanka (69:65) tri minute pred koncem, a so Slovenci zadržali prednost in na koncu slavili z 79:70. Izvrsten je bil Zoran Dragić, ki je dosegel 22 točk in bil prvi strelec tekme, Jaka Klobučar jih je dodal 14, Alen Omić pa 10 in pet skokov.

Nebojša Joksimović je dosegel pet točk in dodal po dva skoka in dve podaji.
Nebojša Joksimović je dosegel pet točk in dodal po dva skoka in dve podaji. FOTO: Damjan Žibert

Slovenija - Avstralija 79:70 (26:23, 46:34, 61:47)