Atlanta po izjemni tretji četrtini zanesljivo v drugi krog

Atlanta, 02. 05. 2015 08.29 |

Ekipa Atlanta Hawks je v edinem srečanju končnice lige NBA v gosteh premagala Brooklyn Nets s 111:87 ter se s 4:2 v zmagah uvrstila v drugi krog. V polfinalu vzhodnega dela NBA bo Atlanta igrala proti moštvu Washington Wizards, ki je pred tem izločilo Toronto Raptors.

Jeff Teague
Jeff Teague FOTO: Reuters

Paul Millsap je bil s 25 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami najboljši igralec srečanja. DeMarre Carroll in Kyle Korver sta dodala po 20 točk, Jeff Teague, ki sicer ni dosegel niti točke, se je izkazal z dobrim vodenjem igre gostov ter 13 podajami. Atlanta je ob polčasu vodila z 51:45, nato pa je tretjo četrtino začela z delnim izidom 23:3 in s tem praktično že odločila srečanje. Teague je odprl ta del igre z nekaj ukradenimi žogami, Caroll in Korver pa sta s trojkami zaokrožila izjemno predstavo gostov za vodstvo s 74:48. Brook Lopez (19 točk) je bil najboljši strelec domačih.

Gostje so imeli izjemen izkupiček in so zadeli več kot polovico metov iz igre, od tega 13 od 32 poskusov za tri točke, imeli pa so tudi 34 asistenc. Košarkarji Brooklyna so zadeli 36,5 odstotka metov iz igre.