Allen rekorder, Miami le še korak loči od 2. kroga končnice

Milwaukee, 26. 04. 2013 07.33 |

Košarkarji moštva NBA Miami Heat so še korak bliže k drugemu krogu končnice, potem ko so s 104:91 na gostovanju premagali Milwaukee Bucks. Junak dvoboja je bil Ray Allen (23 točk), ki je za nameček po številu doseženih trojk presegel legendarnega Reggieja Millerja.

Košarkarji moštva NBA Miami Heat so začeli razporejati moči v največji meri, saj se zavedajo, da nepotrebno 'razdajanje' na parketu lahko v zaključnih bojih tudi škodi. Če je na preteklih obračunih blestel in predvsem odločal LeBron James, je tokrat njegova vloga pripadla ostrostrelcu Rayju Allenu, ki se je znesel nad Milwaukee Bucksi.

Ray Allen (desno) je v noči na petek blestel.
Ray Allen (desno) je v noči na petek blestel. FOTO: Reuters

Gostitelji so sicer silovito začeli, dobili prvo četrtino s 30:21, nato pa so jim začele pohajati moči in gostje so to s pridom izkoriščali. S trdo obrambo in raznovrstno igro v napadu so že v zadnjo četrtino krenili z 10 točkami naskoka, v zadnji četrtini pa so tako le še čakali na zvok sirene, ki označuje konec dvoboja (104:91). Allen je k zmagi prispeval 23 točk, z novimi petimi trojkami pa je na večni lestvici prehitel legendarnega Reggieja Millerja, ki jih je na uspešni športni poti dosegel 320 (na 144 dvobojih). Član Miamija je pri 322, dosegel pa jih je na 131 obračunih.