ABA: Petrol Olimpija znova izgubila v tesni končnici

Ljubljana, 22. 10. 2017 00.04 |

Tokrat je bilo za ljubljanske košarkarje v 5. krogu regionalne lige ABA usodno moštvo Mornarja iz Bara, ki je s trojko Nemanje Vranješa v zadnji sekundi rednega dela srečanja slavilo sredi Tivolija z izidom 67:64.

Po štirih zaporednih gostovanjih - dva poraza v ligi prvakov in zmagi v DP ter proti Mega Bemaxu v ligi Aba - so se košarkarji Petrola Olimpije vrnili pred domačo publiko v dvorano Tivoli in jo razočarali. Izgubili so že dobljeno tekmo, in sicer proti novincu v jadranski druščini Mornarju iz Bara.

Košarkarji Petrol Olimpije so vnovič izgubili v tesni končnici, tokrat v regionalni ligi ABA proti črnogorskemu predstavniku Mornarju. FOTO: Damjan Žibert

Čeprav so Ljubljančani sredi tekme padli v 'črno luknjo', saj so v šestnajstih minutah igre dosegli vsega štiri koše iz igre (20:18 - 30:39), so se v zaključku tekme prebili v ospredje in imeli dve minuti pred koncem pri vodstvu 63:60 žogo ter napad. A najprej je kapetan Gregor Hrovat podal žogo v roke gostov, nato je napako storil Domen Lorbek, za konec pa še Devin Oliver. Kazen je prišla v zadnji sekundi, ko je pri izenačenju in podaljšku na vidiku Nemanja Vranješ zadel trojko od table za zmago s 67:64.

Petrol Olimpija bo v naslednjem tednu igrala kar štiri tekme oziroma vsak drugi dan. V ponedeljek jo čaka nastop v domačem prvenstvu Nova KBM proti Hopsom iz Polzele, v sredo bo odigrala prvo domačo tekmo v ligi prvakov proti nemškemu Bayreuthu, v petek, 27. oktobra, jo čaka gostovanje v Laškem pri Zlatorogu, v nedeljo pa še ena domača tekmo v ligi Aba proti Budućnosti.