Krka po dveh podaljških strla prvake

Novo mesto, 22. 12. 2015 19.10 |

V 16. krogu regionalne košarkarske lige ABA je bil na sporedu slovenski dvoboj med Krko in Tajfunom. Novomeščani so aktualne prvake Slovenije premagali šele po dveh odigranih podaljških (103:96). Gostje iz Šentjurja so pred zadnjim delom igre vodili za 14 točk.

Matej Rojec
Matej Rojec FOTO: ABA liga

Zmagi so bili bližje košarkarji Tajfuna. V odlični drugi četrtini, v kateri so zadeli šest trojk, so prišli do dvomestne prednosti (67:53), ki je do sredine zadnje četrtine niso izpustili iz rok. Krka se je do izenačenja (74:74) prebila v zadnji minuti, podobno pa je 'visela' tudi v prvem podaljšku, ko jo je v igri obdržal Mirko Mulalić. Novomeščani so do zmage prebili po zaslugi petih zaporednih točk prvega strelca tekme Stefana Sinovca (31 točk, trojke 6:11, 8 skokov, indeks 31) v drugem podaljšku, ki so gostom spodrezale krila in gostitelje pripeljale do težko prigarane zmage. Za Krko je to druga zaporedna zmaga, skupno osma, Tajfun pa je doživel drugi poraz v nizu in devetega v ligi.

V letu 2016 je pred udeleženci lige Aba še en krog; Krka bo v soboto gostovala pri Cedeviti, Tajfun pa bo v nedeljo gostil zasedbo Crvene zvezde.