VIDEO in FOTO: Hemofarm prvi finalist

Ljubljana, 25. 04. 2008 10.15 |

Na prvi polfinalni tekmi lige NLB so košarkarji Hemofarma premagali Zadar z 81: 72 in se uvrstili v sobotni finale.

Na prvi polfinalni tekmi lige NLB, ki jo je s tribun spremljalo približno 1500 gledalcev, sta se pomerili ekipi Zadra in Hemofarma.

Tekmo so bolje začeli srbski košarkarji in vodili prvih pet minut, nato pa je hrvaška ekipa prišla do izenačenja 13:13. Košarkarji Hemofarma so zadarski nalet poskušali zatreti s consko obrambo, kar ni veliko pomagalo. Zadar je tako dobre tri minute pred koncem prve četrtine vodil z 20:6.

Hemofarm se je veselil uvrstitve v finale.
Hemofarm se je veselil uvrstitve v finale. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju tekme so tudi varovanci Aca Petrovića uporabili consko obrambo in svoje vodstvo še nekoliko povišali. Srbska ekipa se ni vdala in je še naprej močno napadala, kar pa se ji je tudi obrestovalo, saj so kmalu povedli na +3 točke. A tudi v drugi četrtini si nobena ekipa ni priigrala bistvene prednosti, Hemofarm je na odmor ob polčasu odšel z minimalnim vodstvom + 2 točk.

Na začetku drugega polčasa so si lepo prednost priigrali varovanci Vlada Vukoičića, ki so Zadru pobegnili na + 7 točk prednosti. Hrvaška ekipa se je hitro prebudila, začela z agresivno obrambo in naredila delni izid 14:0. To pa je bil alarm za trenerja srbske ekipe, ki je moral vzeti minuto odmora. In kritika trenerja Vukoičića je košarkarjem Hemofarma očitno pomagala, saj so se na parket vrnili kot prerojeni in izid je bil znova izenačen.

Sledilo je napetih deset minut končnice katero so bolje začeli pri Hemofarmu. Dobre štiri minute pred koncem je srbska ekipa vodila že za + 11 točk. In srbsko moštvo je vse do konca vodstvo držala v svojih rokah in se zasluženo uvrstila v sobotni finale.