Zupančič nadaljuje zmagovit debi na slovenski klopi

Katovice, 06. 11. 2015 18.31 |

Slovenska hokejska reprezentanca je v Katovicah dobila še drugo tekmo tradicionalnega jesenskega izziva. Izbranci novega selektorja Nika Zupančiča so po zmagi z 2:1 proti Poljski v četrtek, tokrat s 5:1 premagali stare znance Avstrijce.

Andrej Tavželj.
Andrej Tavželj. FOTO: Reuters
Rise na Poljskem v soboto čaka še ena tekma, ob 16. uri jim bodo nasproti stali Južno Korejci. Vse omenjene ekipe se bo znova srečale in pomerile aprila na drugoligaškem svetovnem prvenstvu, ki ga bodo gostile prav Katovice. Nik Zupančič je prišel še do svoje druge zmage v vlogi selektorja. Več sezon pomočnik Matjaža Kopitarja v Katovice sicer ni pripeljal vseh najboljših Slovencev, ki pa so v četrtek kljub temu premagali gostitelje turnirja. Po tekmi so bili v slovenskem taboru zadovoljni z igro in zmago, nekoliko manj z realizacijo, ki pa so jo dan kasneje popravili.
Strelec gola za Avstrijce Ganahl (levo) in Ken Ograjenšek (desno).
Strelec gola za Avstrijce Ganahl (levo) in Ken Ograjenšek (desno). FOTO: Miro Majcen

Avstrijci so bili v prvi tretjini sicer nekoliko bolj pri strelu, a bolj natančni so bili Slovenci. V 13. minuti je prvi gol po podaji Davida Rodmana in Sabahudina Kovačeviča dosegel Žiga Jeglič. Risi so se drugič veselili dve minuti in 26 sekund kasneje, ko se je pod podajo podpisal Miha Logar, plošček pa je v gol pospravil Anže Ropret. Le minuto in 57 sekund kasneje pa je padel še tretji gol, tokrat za Avstrijce, uspešen je bil Manuel Ganahl. Hitro po začetku druge tretjine so Slovenci zadeli še tretjič. Tokrat je bil natančen Jurij Repe - prvič v članski reprezentanci -, podal pa mu je Ken Ograjenšek. V 45. minuti se je še drugič med strelce vpisal Jeglič, z drugo podajo se je izkazal David Rodman. V 54. minuti je zadel še Andrej Hebar, podala sta mu Boštjan Goličič in Mitja Robar.