Ljubljana, 08. 01. 2013 21.51 |

I.K.D./T.V.
9

Hokejisti Telemacha Olimpije so v zaostali tekmi 32. kroga lige Ebel na zadnjem od treh dvobojev v okviru zimske klasike Telemach Bežigrad Ice Fest 2013 na začasnem prizorišču na bežigrajskem stadionu izgubili dvoboj s celovško ekipo KAC z 2:4. Odločilni gol je dosegel Tomislav Zanoški.

Zadnji nasprotnik zmajev na zimski klasiki v Ljubljani je bil Celovec, klub, ki se je s predhodnikom Olimpije meril že davnega februarja 1932 na prvi uradni tekmi med ljubljanskimi in celovškimi hokejisti. Ljubljančanom po dveh zmagah na Ice Festu samozavestni ni manjkalo, seveda pa so se morali težkemu nasprotniku upreti brez prvega moža Jana Muršaka, ki je moral zaradi konca stavke v NHL končati svoje začasno delo v zelenem dresu in se bo spet preselil k Detroitu. Prav Pesničan pa je vrgel prvi plošček in se poslovil od zvestih navijačev.

Varovanci Bojana Zajca so srečanje simbolično odigrali v retro dresih, ki pa se niso izkazali za srečne. Ljubljanski hokejisti so na znova oživljenem Plečnikovem stadionu skušali doseči še tretjo zaporedno zmago, vendar so bili gostje iz Celovca tokrat premočan nasprotnik. Po petih minutah igre je imel lepo priložnost za zadetek Matej Hočevar, ki pa pred vrati ekipe KAC ni bil dovolj suveren. Veliko bolj natančen pa je bil štiri minute pred koncem uvodne tretjine Aleš Mušič, ki je z nenadnim strelom presenetil Reneja Swetteja in Ljubljančane popeljal v vodstvo.

Drugo tretjino je Telemach Olimpija začela suvereno in kmalu svoje vodstvo oplemenitila. Natančen je bil Miha Verlič. Gostje pa so ekspresno odgovorili in že v naslednjem napadu izid znižali na 1:2. Zmedo pred vrati Jerryja Kuhna je izkoristil Kevin Doell. Na sredi tretjine je imel Chris D'Alvise lepo priložnost za povišanje vodstva. Kanadčan je že preigral vratarja Swetteja, zatem pa streljal mimo gola. Tudi v nadaljevanju so bili domači hokejisti podjetnejši, vendar številnih priložnosti, tudi z dvema igralcema več, niso znali izkoristiti.

V odločilni tretjini so varovanci Christiana Webra vstopili odločneje in kmalu prišli do izenačenja. Igro z igralcem več je izkoristil Markus Pirmann. V nadaljevanju sta ekipi bili srdit boj za zlata vredne točke, več sreče pa so imeli gostje. Tri minute pred koncem srečanja je neodločnost domače obrambe izkoristil Tomislav Zanoški in zmajem zadal prvi prvi poraz na zimskem festivalu na prostem. Končni izid 4:2 je z golom v prazno mrežo postavil John Lemmers.