Znojmo, 07. 12. 2014 20.29 |

Hokejisti Telemacha Olimpije se iz češkega Znojma vračajo s polnim izkupičkom. Zmago s 3:2 jim je na gostovanju pri Orlih zagotovil Tom Zanoški, ki je zabil odločilni gol pri izvajanju kazenskih strelov. Po rednem delu in podaljšku je bil izid neodločen (2:2).

Hunter Bishop je prvi strelec ljubljanskih hokejistov.
Hunter Bishop je prvi strelec ljubljanskih hokejistov. FOTO: Reuters

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so se na gostovanje k Orlom Znojmo opdravili z željo po novi zmagi. Zavedali so se, da le borbena predstava od prve do zadnje sekunde dvoboja prinaša zmago, za odločnost in potrpežljivost pa so bili nagrajeni šele v drugi tretjini. Takrat je najprej za 1:0 zabil Hunter Bishop, na 2:0 pa je v 29. minuti povišal Žiga Pešut. Če je kazalo, da se bodo slovenski državni prvaki do zmage 'sprehodili' in v drugih dvajsetih minutah 'potolkli' tekmeca, so bili gledalci v Znojmu, v 3. tretjini priča obratni sliki.

Gostitelji so zaigrli bolje, dočakali svoje priložnosti in najprej prek Romana Tomasa znižali na 2:1, v 59. minuti pa jih je Richard Pavlikovsky popeljal do izenačenja in izsilil podaljšek. Izbranci Fabiana Dahlema so tako zapravili lepo prednost in morali za zmago odigrati še podaljšek. S pravo mero zbranosti so ga dobili in z golom Toma Zanoškega ledeno ploskev zapustili dvignjenih glav.

Orli Znojmo - Telemach Olimpija 2:3 (0:0, 0:2, 2:0; 0:1)