Zmaji z zmago do petega mesta

Ljubljana, 13. 01. 2012 21.49 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v tekmi 41. kroga lige Ebel v madžarskem Szekesfehervarju premagali Sapo Fehervar s 7:6 in si tako na široko odprli vrata v končnico tekmovanja.

Tilia Olimpija - Acroni Jesenice - 11
Tilia Olimpija - Acroni Jesenice - 11 FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti Tilie Olimpije so bili v prejšnjem krogu prosti, tokrat pa so se podali na gostovanje v Szekesfehervar k zanje vedno neugodnemu tekmecu, ki je za nameček še neposredni nasprotnik v boju za peto in šesto mesto. Čeprav so imeli štiri kroge pred koncem Ljubljančani že pet točk prednosti pred sedmouvščenimi Dunajčani, pa si pretirane sproščenosti še niso mogli privoščiti.

Zeleno-beli v tej sezoni še niso spravili na kolena madžarskih prvakov. Tokrat so nastopili oslabljeni, brez obolelega branilca Damjana Dervariča, začetek pa je bil spodbuden. Že v 29. sekundi je kapetan Aleš Mušič popeljal goste v vodstvo. A je veselje trajalo le nekaj sekund, saj so domači takoj izenačili. Odgovor zmajev je bil spet hiter, že v tretji minuti je Brock McBride spremenil smer ploščku za novo vodstvo. Ko so v 12. minuti gostje imeli "power-play", so domači spet pokazali, kako nevarni so v protinapadih, Marton Vas je ušel preko celotnega igrišča in premagal Jeana Phillipa Lamoureuxa. Štiri minute zatem pa je manjšo zmedo pred ljubljanskim golom Kristian Palkovics spremenil v prvo vodstvo domačih.

V drugi tretjini so gostje znova izenačili, pred golom se je najbolje znašel Boštjan Goličič, veselje pa so mu potrdili šele po ogledu posnetka. Deset minut zatem se je kapetan Mušič odlično postavil pred gol in plošček se je od palice odbil v mrežo Adama Munroja.

Gol prednosti pa so gostje hitro zapravili, že v 47. sekundi zadnje tretjine je Ladislav Sikorcin v hitrem protinapadu zadel. Domači navijači so spet skočili pokonci, po 67 sekundah pa jih je utišal John Hughes z novim vodstvom. Nato so na ledu zagospodarili zmaji, povišali prednost, ko pa je v protinapadu odbiti plošček v mrežo pospravil Žiga Pance, je kazalo, da je tekma odločena. Toda dve zaporedni izključitvi sta domače spet vrnili v igro, v razmiku 44 sekund so dosegli dva gola, tako da je bila tekma spet odprta. V zadnji minuti so gostitelji poskušali še brez vratarja, toda gostje so zdržali nalete, prišli do prve medsebojne zmage in Sapo spet prehiteli na lestvici.

Zdaj so Ljubljančani le še korak oddaljeni od uvrstitve med šest najboljših. Teoretično jih lahko ogrozi še Gradec. A Olimpija ima pred njim šest točk prednosti in boljšo razliko v medsebojnih tekmah, prav Gradec pa bo v naslednjem krogu v Tivoliju njihov naslednji tekmec.

Sapa Fehervar – Tilia Olimpija 6:7 (3:2, 0:2, 3:3)