Zmaji vodili, a dvoboj šele po kazenskih strelih dobili

Innsbruck, 28. 12. 2015 21.57 |

V 36. krogu razširjene avstrijske lige EBEL so se zmage nad Innsbruckom, veselili igralci ljubljanske Telemach Olimpije. Odločitev o zmagovalcu na Tirolskem je padla šele po kazenskih strelih. Odločilni gol je dosegel Luka Kalan.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so se na gostovanje v Innsbruck odpravili povsem neobremenjeni. Proti predzadnjemu moštvu lige, niso imeli česa izgubiti. In začeli so silovito. Po desetih minutah dvoboja pa celo vodili. Edini gol v prvih dvajsetih minutah čiste igre je dosegel Gal Koren. V prvi tretjini so sicer pogosteje proti ljubljanskim vratom plošček poslali gostitelji, a mreža slovenskih državnih podprvakov, se ni tresla.

Oliver Roy
Oliver Roy FOTO: Damjan Žibert

Samozavestni, zaradi minimalne prednosti, so izbranci Fabiana Dahlema, nadaljevali sproščeno. In to jim je prineslo podvojitev vodstva. Že po slabih treh minutah nadaljevanja se je mreža Andyja Chioda zatresla še drugič na dvoboju. Edini slovenski predstavnik med avstrijsko elito lige EBEL se je tako znašel na pragu zmage, a pred njimi je bila še več, kot polovica dvoboja. Še pred koncem drugega dela dvoboja je goste na to opozoril David Liffiton, ki je znižal zaostanek.

In, ko je drugi gol za Innsbruck, po 57 sekundah sklepnega dela obračuna zabil Patrick Mössmer, je bilo jasno, da se Tirolci niso predali in bodo naredili vse za zmago. Oliver Roy je moral sicer le šestkrat zaustaviti njihov poizkus, saj je večina strelov zletela mimo vrat, a mreži obeh vratarjev se nista več tresli. Sledil je podaljšek, nato še izvajanje kazenskih strelov. Odločilnega je zabil Luka Kalan in zmajem prinesel tako želeno zmago.

Innsbruck – Telemach Olimpija 2:3 (0:1, 1:1, 1:0) - po izvajanju kazenskih strelov