Zmaji prvi finalisti DP

Ljubljana, 29. 03. 2013 21.09 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so bili tudi v dvorani pod Rožnikom boljši od ekipe Jesenice mladi (7:3) in si pričakovano priigrali vstopnico za finale državnega prvenstva, kjer se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja Playboy Slavija – Triglav Prosport.si.

Jeseničani so bili v Tivoliju brez moči.
Jeseničani so bili v Tivoliju brez moči. FOTO: Damjan Žibert

Tradicionalnih hokejskih derbijev v tej sezoni ni bilo. Ljubljansko-gorenjska rivala sta se pomerila le avgusta na poletni ligi na Bledu (zmagali so Jeseničani), po razpadu Acronija Jesenice pa so jeseniški hokejski zanesenjaki s člansko selekcijo mladega jeseniškega moštva vrnili upanje za preživetje tega športa. Pisana zasedba Jeseničanov, v kateri so tudi nekateri hokejski veterani, se je na ponedeljkovi prvi polfinalni tekmi na Bledu dobro upirala velikim favoritom za naslov in izgubila s 4:7, tokrat pa so jo Ljubljančani ugnali s 7:3.

Zmaji so glavnino posla opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:1. Že v 2. minuti je bil natančen Žiga Pance, za znatnejšo prednost pa sta v nadaljevanju poskrbela Aleš Mušič in Anže Ropret. Dve minuti pred koncem uvodne tretjine so Jeseničani izid uspeli znižati prek Urbana Sodje.

Varovanci Bojan Zajca so v drugi tretjini stopili na plin in kmalu povedli s 5:1. Gabra Glaviča sta ugnala Mušič in slovenski mladinski reprezentant Miha Pesjak. Ob koncu je bil še drugič na srečanju natančen Pance. Nekaj priložnosti so si priigrali tudi gostje, vendar je bil domači čuvaj mreže Jerry Kuhn vselej na mestu.

Jeseničani so tako kot na prvi tekmi največ moči prihranili za konec tekme. Po sedmih minutah igre v odločilni tretjini je bil natančen Milan Hafner, ki je v vratih Ljubljančanov premagal Matica Boha. Zmaji so hitro odgovorili. Dve minuti kasneje je svoj tretji gol na tekmi vknjižil Mušič. Poraz je povsem ob koncu omilil Žiga Kovačec. Zmaji se bodo v finalu pomerili z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja Playboy Slavija – Triglav Prosport.si.

Telemach Olimpija – Jesenice mladi 7:3 (3:1, 3:0, 1:2) *7:4
Ž. Pance 2., 37., Mušič 10., 24., 49 , Ropret 13., Pesjak 25.; Sodja 18., Hafner 47., Kovačec 60.