Znojmo, 23. 11. 2012 19.33 |

V 24. krogu lige EBEL so hokejisti Telemacha Olimpije gostovali na Češkem pri Znojmu in se v Tivoli vračajo praznih rok. Izid tekme je bil 4:2 za češko zasedbo, odločilna pa je bila druga tretjina, ko so gostitelji povedli s 3:0.

Hokejisti ljubljanskega moštva so po reprezentančnem premoru v dobri formi, to dokazujejo izidi zadnjih tekem. Pred tekmo z Znojmom so zabeležili tri zmage in en poraz po izvajanju kazenskih strelov. Na peti tekmi v nizu pa je sledil prvi poraz po rednem delu tekme, Orli iz Znojma so bili boljši s 4:2.

V prvi tretjini je edini gol padel deset sekund pred piskom sirene, zadel je Martin Planek za vodstvo Znojma z 1:0. Odločilno obdobje za razplet tekme so bile dobre tri minute in pol igre v drugi tretjini. Gostitelji so v 32. minuti z golom Adama Havlika povišali izid na 2:0, v 35. minuti pa je bilo že 3:0, zadel je David Bartos. V zadnjem delu igre je Richard Jarusek povišal v 47. minuti na 4:0, v zaključku tekme pa so zmaji le ublažili poraz. V 58. minuti so v razmiku 23 sekund kar dvakrat premagali vratarja Filipa Landsmana, zadela sta Igor Cvetek in Ken Ograjenšek. V zadnji minuti so Ljubljančani poskušali še brez vratarja Jerryja Kuhna, a je ostalo pri izidu 4:2.

Hokejisti Telemacha Olimpije so bili poraženi v Znojmu.