Ljubljana, 30. 12. 2013 21.31 |

Hokejisti madžarske Sape Fehervar so na tivolskem ledu, v sklopu elitne avstrijske lige EBEL, ugnali ljubljansko Telemach Olimpijo (3:2). Zmaji v zadnji tretjini kljub številnim strelom niso zatresli mreže tekmeca in izsilili podaljška.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so pred obračunom z neugodno Sapo Fehervar verjeli, da je presenečenje mogoče, zato so napadli na vso moč in pazili na najboljše posameznike nasprotnega moštva. Če jim je to v uvodnih trenutkih uspevalo, pa so gostje z natančnimi podajami pred vrata Jerryja Kuhna hitro napovedali, da so prišli po zmago. Adam Naglich je vratarja zmajev ugnal v 6. minuti, gostitelji pa so izid po zaslugi Grege Koblarja izenačili v 12. minuti. Če so gledalci v dvorani verjeli, da bosta tekmeca izenačena krenila v nadaljevanje dvoboja, je bilo nekoliko drugače po kombinaciji v 19. minuti, ko je zabil Andras Benk (2:1).

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so navdušili z borbenostjo, a to je bilo premalo za kakšno točko. FOTO: Miro Majcen

Slovenski državni prvaki so se na začetku drugega dela dvoboja vnovič vrnili v igro, Damjan Dervarič je zabil za 2:2, s soigralci pa nato v nadaljevanju imel celo nekaj priložnosti za prvo vodstvo. Neučinkovitost domačih so nato na tivolskem ledu kaznovali Madžari, natančneje Arnold Varga, ki je Sapi pred sklepnim delom obračuna zagotovil minimalno prednost. Drugo tretjino je zaznamoval tudi besedni dvoboj Pascala Morencyja in Varge, Koblar pa je moral po pretepu s Csabo Kovacsem na klop za izključene igralce.

A vse to še zdaleč ni zmedlo čete Iva Jana. Njegovi izbranci so verjeli v popoln preobrat, vseskozi obstreljevali vrata Zoltana Hetenyija (39 obramb), a njegove mreže do izteka igralnega časa niso zatresli. Jan je dobri dve minuti pred iztekom igralnega časa svojim igralcem skušal z minuto odmora in zadnjimi napotki pomagati do izenačenja, a zmaji niso zabili. Tako so Madžari slovensko prestolnico zapustili s polnim izkupičkom (3:2).

Telemach Olimpija – Sapa Fehervar 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)