Ljubljana, 06. 11. 2011 20.06 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v tekmi 20. kroga lige Ebel po podaljšku premagali ekipo Red Bull Salzburg s 3:2 in se po dveh zaporednih porazih zavihteli na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Salzburžani predvsem zaradi kontroverznega trenerja Pierra Pageja, ki je lani zaradi domnevno slabih varnostnih razmer s svojo ekipo bojkotiral tekmo v Tivoliju, niso najbolj priljubljen tekmec v Ljubljani. Kanadčana tokrat zaradi družinskih razlogov sicer ni bilo pod Rožnikom, vseeno pa domačim ni manjkalo motivov.

A v prvem delu so prevladovali gostje. V uvodnih minutah je moral vratar Jean Phillipe Lamoureux nekajkrat posredovati, Ljubljančani - zaradi udarca ploščka v glavo pred petkovo tekmo je znova prisilno počival Justin Taylor - pa niso bili nevarni. Tudi ob številčnih prednostih, dveh pri gostih in dveh pri domačih, ni bilo spremembe izida. Salzburžani pa so premoč kronali v 15. minuti, ko so bile moči na ledu spet izenačene, Lamoureuxa je premagal Daniel Bois. Domači so nato za nekaj minut prevzeli pobudo, toda Tomi Mustonen in John Hughes nista bila dovolj natančna. Zato pa je Joshuo Tordjmana ugnal Jamie Fraser z natančnim strelom od daleč, ko so imeli domači spet igralca več. Vseeno pa so na odmor s prednostjo odšli Avstrijci, kajti 14 sekund pred koncem je zadel Brent Aubin.

Ljubljanski hokejisti so po podaljšku ugnali Salzburžane.
Ljubljanski hokejisti so po podaljšku ugnali Salzburžane. FOTO: Damjan Žibert

Domači so sicer drugo tretjino začeli s prednostjo 5-4, ki pa je ostala neizkoriščena. Nato so gostje silovito pritisnili in domači več minut sploh niso prišli iz svoje obrambne tretjine. Zadihali so šele ob naslednji salzburški izključitvi, ko pa si tudi niso pripravili nobene priložnosti. Pri gostih je Michael Schiechl zadel prečko, Lamoureux pa je moral nekajkrat dobro posredovati, da je ostalo pri minimalnem zaostanku. Pri zeleno-belih sta bila v tem delu nevarna, a nenatančna le Mustonen ter Hughes po protinapadu. Tik pred odmorom so gostje naredili dva prekrška in v zadnjo tretjino je Olimpija krenila s skoraj dvominutno prednostjo 5-3.

A ostalo je le pri priložnosti, saj so se rdeči biki brez večjih težav ubranili, čeprav je bil Žiga Pance po strelu iz bližine povsem blizu izenačenju. V nadaljevanju pa so bili zmaji vse bolj enakovredni, ubranili so se tudi salzburške prednosti, Šachl ter nato še Anže Ropret v 56. minuti pa sta imela novi priložnosti. Za olajšanje v Tivoliju je nato le poskrbel Scott Hotham dve minuti pred koncem, ko je zadel iz bližine za izenačenje, Olimpija pa je kljub silovitemu pritisku tekmeca in oslabljenosti zdržala do konca ter osvojila veliko točko.
Za popoln preobrat in drugo točko ter navdušenje na tribunah pa je v podaljšku poskrbel Hughes z mojstrskim strelom pod prečko v 63. minuti.

Tilia Olimpija - Red Bull Salzburg 3:2* (1:2, 0:0, 1:0; 1:0)
Fraser 19., Hotham 57., Hughes 63.; Bois 15., Aubin 20.