Zmaji po podaljšku poraženi v Innsbrucku

Innsbruck, 30. 12. 2012 18.43 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 36. krogu lige EBEL gostovali v Innsbrucku in izgubili v podaljšku. Redni del tekme se je končal z izidom 3:3, gol odločitve pa je padel v 64. minuti.

Hokejisti Telemacha Olimpije so na zadnji tekmi v letu 2012 upali na nadaljevanje zmagovalne serije, saj so dobili pet zadnjih tekem. Na šesti se jim je zalomilo, čeprav so v Innsbrucku osvojili točko. Zmaji so pričakovali poln izkupiček, a jim očitno tekmeca z repa razpredelnice, tako Innsbruck kot Dornbirn, ne ustrezata. Po rednem delu je bil izid 3:3, gol odločitve je v 64. minuti dosegel Bryan McGregor in razveselil domače navijače z šele drugo domačo zmago v sezoni in poskrbel za lepo slovo od koledarskega leta.

Zmaji so izpustili iz rok lepo priložnost, za nameček pa jim je Innsbruck v tej sezoni zdaj odščipnil že tretjo dragoceno točko. Bolje so sicer začeli gostje, imeli nekaj priložnosti, a so bili njihovi streli zelo nenatančni. Na drugi strani so domači v 14. minuti z igralcem več povedli, strelec je bil Craig Switzer. Veselje pa ni bilo dolgo, saj je drugi napad hitro akcijo zmajev kmalu končal z golom Mihe Verliča. Na začetku druge tretjine je Brock McBride popeljal Ljubljančane v vodstvo, v 34. minuti so domači spet z igralcem več izenačili, zadel je Aaron Fox in nato minuto pred koncem druge tretjine znova vodili z golom Michaela Bartletta. Jan Muršak je nato že v 21. sekundi zadnjega dela kronal protinapad z golom, rezultat pa je tudi ob izteku 60. minute ostal 3:3, odločitev pa je padla v podaljšku.