Ljubljana, 29. 01. 2012 19.57 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v 4. krogu drugega dela razširjene avstrijske lige EBEL premagali Red Bull iz Salzburga s 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).

Čeprav je Olimpija igrala brez Igorja Cvetka, Anžeta Ropreta, Aleša Mušiča in Boštjana Groznika, se ji to ni poznalo. Zmaga proti Medveščaku ji je dala zagon, ki so ga danes občutili rdeči biki iz Salzburga. Posebej razpoložen je bil Žiga Pance, ki je kar trikrat zatresel tekmečevo mrežo in tako prispeval levji delež k drugi Olimpijini zmagi v drugem delu tekmovanja.

Jean Philippe Lamoureux se je tudi tokrat izkazal s številnimi odličnimi obrambami. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so izvrstno odprli tekmo in po sedmih minutah vodili že z 2:0. Žiga Pance je v šesti minuti zadel ob igralcu več po strelu z desne strani. Isti igralec je le dobro minuto pozneje povišal ljubljansko prednost. Po strelu spet z desne strani je v gneči pred vrati ploščku spremenil smer in razveselil približno 2000 navijačev v Tivoliju. Gostujoči trener s posredovanjem vratarja Thomasa Höneckla ni bil zadovoljen in je za preostanek prve tretjine med vratnici poslal drugega čuvaja mreže pri salzburškem moštvu (v prihodnjih dneh se bo bikom pridružil še nekdanji NHL-ovec Marty Turco) Philipa Zopfa. Tudi v nadaljevanju je bila Olimpija boljša, a kljub še nekaterim poskusom je ostalo pri 2:0.

V drugi tretjini je bila igra bolj enakovredna, kar se je pokazalo tudi pri izidu tega dela igre. Obe ekipi sta zabili po zadetek. V 34. minuti je Olimpijo v vodstvo s 3:0 popeljal Jamie Fraser, potem ko je zadel z leve strani, minuto pozneje pa so Jeana Phlippa Lamoureuxa prvič ukanili tudi Avstrijci, natančneje Ramzi Abid, ki je zadrsal izza gola in zaostanek znižal na 1:3. A ta gol ni spremenil ničesar. Gostitelji se niso pustili zmesti. Za nameček so v 48. minuti dokončno odločili tekmo, ko je po akciji in strelu Johna Hughesa Salzburgovega vratarja znova ukanil igralec tekme Žiga Pance. Tri minute pozneje je piko na i s pravo "bombo" postavil Eric Pance, svojo četrto točko na tekmi pa je s podajo dosegel Žiga Pance.