Innsbruck, 15. 02. 2015 19.46 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije se z gostovanja v Innsbrucku vračajo zadovoljni. Vknjižili so namreč pomembno zmago v boju za končnico. Innsbruck so premagali s 4:1.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so se na gostovanje v Innsbruck odpravili z željo po zmagi. Odločnost na ledeni ploskvi je bila vidna že v uvodnih trenutkih, ko so skušali tekmecu vsiliti svoj slog igre. Nepopustljivost jih je krasila od prve do zadnje minute prvega dela, nagrada pa je prišla v 19. minuti, ko je Gregor Koblar zabil za 1:0. Gol jih ni uspaval, ampak jim je dal dodatnega elana.

Aleš Mušič
Aleš Mušič FOTO: Damjan Žibert

Tako so v drugem delu dvoboja zabili še dva gola (Tom Zanoški, Aleš Mušič), pred zaključkom dvoboja pa imeli skupno kar tri gole naskoka. Zasedba s tirolskega dela Avstrije se je sicer trudila, da bi premagala vratarja Miiko Wiikmana, a njegova mreža se ni tresla. Je moral pa Adam Munro še enkrat po plošček v svojo mrežo, v 43. minuti.

Drugič na dvoboju je bil natančen Tom Zanoški, ki je zabil za 4:0. Avstrijski predstavnik med elito lige EBEL je uspel do izteka igralnega časa znižati zaostanek (Alexander Höller), bliže slovenskemu predstavniku pa niso mogli. Zmaji so tako dosegli prepotrebno zmago v bitki za končnico.