Zmaji dvajsetič letos na kolenih

Linz, 30. 12. 2014 21.21 |

Hokejisti avstrijskega Linza so v 33. krogu razširjenega avstrijskega prvenstva zabeležili še 20. zmago. Tokrat so v KeineSorgen EisAreni s 5:2 ugnali ljubljansko Telemach Olimpijo. Gola za zmaje sta dosegla Aleš Mušič in Žiga Pešut.

Aleš Mušič
Aleš Mušič FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so v 33. krogu lige EBEL gostovali v Linzu, kamor so se odpravili z željo po zmagi. Čeprav je bil načrt zasedbe Fabiana Dahlema kar najdražje prodati svojo kožo pa se je dvoboj zanj začel zelo slabo. Po slabih dveh minutah igre so namreč gostitelji povedli (Andrew Jacob Kozak), Sebastien Piche pa je uspel na začetku osme minute vodstvo domačinov povišati na 2:0. Čeprav se je dvoboj za zmaje začel slabo pa so na začetku druge tretjine z golom Aleša Mušiča spet bili v igri za kakšno točko.

Po znižanju zaostanka so imeli nekaj lepih priložnosti za izenačenje, a mreža Michaela Ouzasa se je do izteka igralnega časa zatresla le še enkrat (Žiga Pešut). Drugače je bilo, ko gre za tisto, ki jo brani Andy Chiodo. Četa Roba Dauma je namreč do izteka dvoboja zabila še tri gole (Mike Ouellette, Fabio Hofer, Matthias Iberer) in vknjižila 20. letošnjo zmago, zmajem pa prizadejala še 22. poraz.