Zmaji boljši od Orlov

Brno, 08. 01. 2012 20.45 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v prejšnjem krogu dosegli pomembno zmago z Beljakom v boju za šesto mesto in neposredno uvrstitev v končnico, tokrat pa jih je čakalo zahtevno gostovanje na Češkem. Zmaji so v tekmi 39. kroga lige Ebel v gosteh po kazenskih strelih premagali Znojmo s 3:2.

HDD Tilia Olimpija
HDD Tilia Olimpija FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so že od prve minute zaigrali zelo zavzeto. Že takoj na začetku je imel veliko priložnost John Hughes, vratar Znojma Ondrej Kacetl pa je strel ubranil. Domači so že v drugi minuti napravili prekršek za izključitev, gostje pa minuto pozneje po natančnem strelu Petra Šachla povedli z 1:0. Toda kmalu so se domači vrnili v igro in prevzeli pobudo. V osmi minuti so z igralcem več hokejisti Znojma izenačili, potem pa se je razplamtela izenačena igra, domači pa so napako v obrambi gostov ob koncu prvega dela izkoristili in prišli v vodstvo.

Tudi v drugi del so Ljubljančani vstopili podjetno in kmalu prišli do izenačenja, lepo samostojno akcijo je z golom kronal Žiga Pance. V 35. minuti pa je Justin Taylor ob prednosti igralca več zadel le prečko.

Zadnji del je znova prinesel izenačeno igro, priložnosti pa so se vrstile predvsem ob igri 5-4. Ljubljančani so se tresli v zadnjih dveh minutah rednega dela, ko so imeli sami na ledu igralca manj, a je obramba na čelu z vratarjem Jeanom Phillipom Lamoureuxom zdržala. Takrat so Ljubljančani že imeli točko in vedeli, da so najbližji zasledovalci Dunajčani izgubili z Gradcem.

V podaljšku je bilo strelov veliko, ljubljanskim navijačem, ki so se v lepem številu zbrali na Češkem, pa je zledenela kri sredi tega dela igre, ko je Hughes izgubil plošček pred vrati, toda Richard Jarušek je zadel le okvir gola. Pri kazenskih strelih pa se je Hughes odkupil, saj je edini dosegel gol in ob zanesljivem Lamoureuxu Olimpiji zagotovil še dragoceno drugo točko. Ob porazu Sape v Linzu je Olimpija zdaj napredovala celo na peto mesto.