Hokejisti Montreala v zimski klasiki pred očmi 67.246 gledalcev nadigrali večne rivale Boston Bruins

Foxborough, 01. 01. 2016 22.26 |

Hokejisti Montreala so v osmi zimski klasiki na novega leta dan s 5:1 premagali zasedbo Bostona. Na stadionu Gillette v Foxboroughu so v spopadu ekip, ki gojita najhujše rivalstvo v ligi NHL, nadigrali domačo zasedbo in se veselili še 22. letošnje zmage. Spektakel si je v živo ogledalo kar 67.246 gledalcev.

Zimska klasika, hokejski obračun na prostem, vsako leto privabi veliko število gledalcev. FOTO: AP

Montreal je začel silovito in povedel že v drugi minuti tekme, ko je David Desharnais v baseballovskem slogu spravil plošček za domačega vratarja Tuukko Raska. Tudi druga tretjina se je začela po notah gostov – na 2:0 je v izteku druge minute drugega dela tekme povišal Paul Byron, potem ko je ploščku pred njegovim strelom smer spretno spremenil Brian Flynn. Še pred iztekom druge tretjine je za vodstvo Kanadčanov s 3:0 poskrbel Brendan Gallagher. Podajal je Max Pacioretty, z novim baseballovskim strelom gostov pa je Gallagher silovito spravil plošček za hrbet vratarja Raska.

Zimsko klasiko si je v živo ogledalo kar 67.246 gledalcev.
Zimsko klasiko si je v živo ogledalo kar 67.246 gledalcev. FOTO: AP

Žarek upanja je za hokejiste Bostona posijal dobrih 15 minut pred iztekom tekme, ko je na 1:3 znižal Matt Beleskey. Ta je rahlo, a spretno preusmeril močen strel Adama McQuaida z razdalje  in presenetil sicer tokrat izvrstnega vratarja Mikea Condona. Boston je še stopnjeval silovit pritisk, a puščal vse preveč prostora za protinapade. Gallagher je tako v deveti minuti tretje tretjine lepo zaposlil Paciorettyja, ki je po šolskem protinapadu 's prve' matiral domačega vratarja. Za končnih 1:5 je dobro minuto pred koncem tekme poskrbel Byron, ki je v mrežo Bostona pospravil odbitek po strelu P. K. Subbana in kot edini hokejist na tekmi zabil dva zadetka.