Posma z Železarji do prve zmage

Jesenice, 15. 11. 2009 17.42 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 22. kroga lige EBEL premagali Medveščak s 3:1 in tako vsaj nekoliko popravili klavrn točkovni izkupiček.

Acroni Jesenice - Tilia Olimpija-5
Acroni Jesenice - Tilia Olimpija-5 FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so po trenerski menjavi le dočakali prvi uspeh in tretjo zmago v sezoni. Potem ko se debi Mika Posme v Gradcu ni najbolj posrečil, je tokrat v Podmežakli padel Medveščak.

Več gledalcev kot običajno na zadnjih tekmah je v dvorano privabil tudi vratar pri Zagrebčanih, Jeseničan Robert Kristan. Prav slednji je bil do 35. minute do prvega zadetka Železarjev, z igralcem manj je zadel Andrej Hebar, ključna osebnost tekme. V prvi tretjini, v kateri so bili hokejisti Acroni Jesenic sicer boljši tekmec, so v uvodnih minutah najprej zapretili gostje, ki pa jim ni uspelo premagati razpoloženega Dova Grumet-Morrisa. Gostitelji so vseskozi napadali, streljali z vseh položajev, toda Kristan ni klonil.

Domači strateg Mike Posma je za obračun z Zagrebčani nekoliko premešal napadalne trojke, ta poteza pa se je obrestovala v drugi tretjini, ki je bila povsem jeseniška. Do 35. minute sicer še ni bilo uspeha, potem pa je sledila eksplozija domačih napadalcev, ki so v presledku dobrih treh minut trikrat premagali Kristana. Po zadetku Hebarja sta bila uspešna še Žiga Jeglič in Robert Robins.

Tudi v zadnjem delu sta borbena in disciplinirana igra ter zanesljivi vratar Grumet-Morris domačim zagotovila uspeh. Gostitelji so sicer med 52. in 54. minuto preživljali težke trenutke, ko so imeli Zagrebčani na ledu dva igralca več, toda obramba je zdržala, Grumet-Morris pa je branil tudi nemogoče. V 54. minuti sta Robins in Conrad Martin zaradi boksarskega vložka morala predčasno pod prho. Gostje so nato sicer zadeli v polno slabe tri minute pred koncem tekme, toda časa za popoln preobrat jim je zmanjkalo, četudi so v zadnjih dveh minutah poskušali še brez vratarja.

Acroni Jesenice - Medveščak 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Strelci: 1:0 Hebar (Razingar, 35.), 2:0 Jeglič (Manfreda, Sabolič, 37.), 3:0 Robins (Hafner, Makrov, 38.), 3:1 Hečimović (Quellette, Smyth, 58.).