Zanoški: Lamoreux je to dojel kot provokacijo!

Zagreb, 01. 10. 2011 08.04 |

Hokejisti ljubljanske Tilie Olimpije so v 7. krogu razširjene avstrijske lige EBEL s 3:2, v Ledeni dvorani Doma športov, premagali Medveščak. Odločilni gol je zabil Aleš Mušič, gledalce pa je že v 3. minuti ogrel fizični obračun na ledeni ploskvi.

Jean-Philippe Lamoureux
Jean-Philippe Lamoureux FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti ljubljanske Tilie Olimpije so v zadnjem krogu lige EBEL, na gostovanju v Zagrebu, vknjižili zmago (3:2 – po podaljšku), bolj kot poraz gostiteljev pa je 7000 obiskovalcev v dobro voljo spravil dogodek iz 3. minute, ko je zavrelo na ledeni ploskvi. Po golu Toma Zanoškega za 1:0, je z njim obračunal ljubljanski čuvaj mreže Jean-Philippe Lamoureux.

"Nisem imel namere, da bi se pretepal z njim. Povsem nehote sem se zapletel z njim, ampak to je hokej. To je pač dojel kot provokacijo,“ je po tekmi pretep opisal član Medveščaka in dodal, "to je bila zelo dobra tekma. Oboji smo odigrali odlično. Odločale so malenkosti. Zmagal bi lahko kdor koli!

Mušič: Naj tekma sezone
V taboru ljubljanske ekipe so bili po novi letošnji zmagi nadvse zadovoljni. Odločilni gol je v podaljšku zabil Aleš Mušič: "To je bila naša najboljša tekma v letošnji sezoni. Delovali smo zelo dobro od prve do zadnje minute tekme.