Zajac s staro ukano prelisičil Crawforda

New Jersey, 28. 03. 2012 08.29 |

Hokejisti NHL-moštva New Jersey Devils so na domačem ledu, po izvajanju kazenskih strelov, s 3:2 premagali Chicago Blackhawkse. Odločilni kazenski strel je brezhibno izvedel Travis Zajac.

Petr Sykora je New Jersey Devilse popeljal v vodstvo že v prvi tretjini, moštvo Chicago Blachawks pa se navkljub številnim priložnostim ni znalo na ustrezen način zoperstaviti vratarju gostiteljev Martinu Brodeurju. Gostje so si namreč po prikazanem v prvem delu dvoboja zaslužili vsaj gol, a ploščka za njegov hrbet enostavno niso uspeli poslati.

Travis Zajac
Travis Zajac FOTO: Reuters

V nadaljevanju sta bila najbolj vidna posameznika na terenu prav vratarja, saj se je izjemnemu Brodeurju s posredovanji pridružil še Corey Crawford, oba pa sta v nadaljevanju ohranila mrežo nedotaknjeno. Vse do 49 minute, ko je moral po plošček v mrežo tudi Brodeur. Omenjeni je bil namreč nemočen ob poizkusu branilca Brenta Seabrooka. Po izenačujočem golu je tempo nekoliko padel, eni in drugi so se trudili zabiti gol, a jim ni uspelo. Sledil je podaljšek in nato še kazenski streli, loterijo pa je v korist domačih odločil Travis Zajac (2:1).

"Še naprej se držim pravila, da ne spreminjam tistega, kar je dobro. V preteklosti sem nekajkrat na tak način že izvedel kazenski strel in praviloma je plošček končal v golu. Bržkone se bom takšnega izvajanja posluževal tudi v prihodnje,“ je po zmagi z 2:1 povedal Zajac.

New Jersey Devils - Chicago Blackhawks 2:1 (k. streli)
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 5:2
Montreal Canadiens - Florida Panthers 2:3 (k. streli)
Pittsburgh Penguins - New York Islanders 3:5
Washington Capitals - Buffalo Sabres 1:5
Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 0:3
St. Louis Blues - Nashville Predators 3:0
Minnesota Wild - New York Rangers 2:3