Ljubljana, 25. 11. 2012 19.49 |

Hokejisti ljubljanskega Telemacha Olimpije so morali v 25. krogu razširjene avstrijske lige EBEL priznati premoč zadnjeuvrščenemu Inssbrucku. Avstrijci so v Tivoliju zmagali z 2:1.

Hokejisti ljubljanskega Telemacha Olimpije so v Tivoliju napovedovali derbi in gledalce v dvorano povabili brezplačno, v kolikor so ti s seboj prinesli plišaste igrače (vse zbrane igrače so v klubu namenili ljubljanskemu Kliničnemu centru). V načrtu so namreč imeli, da bodo zvesti privrženci ob njihovem golu na ledeno ploskev odvrgli igrače. Primarni načrt stroke in igralcev pa je bil povezan z zmago. Državni prvaki pa tokrat niso bili 'pri strelu'.

Lepo priložnost za gol je med drugim zapravil tudi Jaka Ankerst.
Lepo priložnost za gol je med drugim zapravil tudi Jaka Ankerst. FOTO: Miro Majcen

To je znal tekmec ustrezno izkoristiti. Ob koncu se je zasedba s Tirolske veselila zmage z 2:1 in tako pokvarila ljubljanski hokejski praznik, začinjen s plišastimi igračami. Gostje so povedli v 33. minuti, ko je bil natančen Michael Bartlett, Brock McBride je izid izenačil na 1:1, gostje pa so v 57. minuti prek Bryana McGregorja zadeli za končnih 2:1.

Zmaje po porazu čaka zahtevno gostovanje na Dunaju.