Zadnja tretjina usodna za železarje

Jesenice, 10. 01. 2012 21.54 |

Hokejisti Acronija Jesenic so v 36. krogu razširjene avstrijske lige EBEL v Podmežakli gostili češki Znojmo in v zadnji tretjini zapravili minimalno prednost. Češki predstavnik je namreč z izjemno zadnjo tretjino prišel do zmage s 5:3.

Jeseničani so po odhodu peterice tujcev sredi novembra prvič igrali v polni postavi, saj se je po poškodbi v moštvo vrnil Anže Kuralt. Železarji so bili v uvodu tekme neuspešni ob prvi priložnosti z igralcem več. V dvoboju na štiri oči z Anttijem Puso je bil zmagovalec češki vratar Filip Landsman. Sredi prve tretjine so slovenski prvaki pritisnili na vrata gostov in tudi povedli, najbolj spreten pred golom je bil Marjan Manfreda. To je bil prvi gol Jeseničanov po 154 minutah strelske suše. Michal Fikrt je bil na mestu po nevarnem strelu Adama Havlika. Orli pa so izenačili v 19. minuti po hitri kombinaciji in golu Lubomirja Štacha.

Acroni Jesenice - VSV Beljak - 7
Acroni Jesenice - VSV Beljak - 7 FOTO: Damjan Žibert

Železarji so z zadetkom končali že prvi resnejši napad v drugi tretjini. Po lepi podaji Puse je v 25. minuti svoj prvi gol v rdečem dresu zabil Branislav Bendik. Žiga Grahut je poskušal ob igralcu več, Landsman pa ni dovolil zadetka, podobno je bilo ob strelih Andreja Židana in Jana Berčiča.

V zadnji tretjini pa so gostje v pičlih treh minutah spremenili potek tekme. V 46. minuti je Fikrt še rešil zadetek po samostojnem prodoru Jana Sede, v nadaljevanju akcije pa je od daleč v polno zadel Antonin Borut. Slabe pol minute pozneje so Čehi prvič vodili. Zmedo v jeseniški obrambi je s svojim drugim golom na tekmi izkoristil Štach. Kazen za neučinkovitost domačih z igralcem več je sledila, ko je na drugi strani v 48. minuti po protinapadu zadel še Aleš Stanek. V 54. minuti je Luka Tošič le presenetil pokritega Landsmana z navidez nenevarnim strelom od daleč in poskrbel za priključek. V zadnji minuti je Fikrt prepustil svoje mesto šestemu igralcu v polju, a je Jiri Beroun sam zadrsal pred prazna vrata domačih in postavil končni izid.

HK Acroni Jesenice - HK Orli Znojmo 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)
Manfreda 11., Bendik 25.,Tošič 54.; Boruta 46., Štach 19., 46.,Stanek 48.

KOMENTARJI (13)

KennyJR
11. 01. 2012 14.40
+1
kar naj fikrt brani vsako tekmo, se vsaj ve, da možnosti za zmago ni, sploh ker ne dosegamo veliko zadetkov... sej nevem komu bi čestital... fikrtu, trenerju ali komu drugemu? da brani vratar, ki je v celi sezoni ene 3x sestavil tistih ušivih 90%, je pa gladko najslabši vratar v ligi... medtem ko 4. vratar lige s 93% greje klopco... fajn ;)
Never forget 11.7.95
11. 01. 2012 16.26
+5
Kroselj je za tega Fikrt BOG.Tudi on gresi,kot mi vsi ostali,ampak ...No ja.To je stvar vasega kluba in Vas.Moras pa nekaj tudi vedet.Da teh 93% bi bilo z vec tekem bistveno tezje ohrant!!!
Jo Kralj
11. 01. 2012 13.11
+2
Dejstvo je eno samo, ekipa ni konkurenčna ligi EBEL , nima igralcev, ki bi v določenih momentih tekme vzeli stvar v svoje roke. Tujci so povprečni, nič boljši od domačinov. Zato trditve, da se lahko kosajo z ostalimi v ligi nimajo osnove. Težko je poslušati dan za dnem isto igrali smo dobro, se borili, na ledu pustili srce, pa kljub temu izgubili.. O napadalcih nebi zgubljal besed so neučinkoviti, zato tudi solidna obramba ne pomaga za zmage. Kar se tiče trenerja je iz moštva potegnil kar se da in to je to za tak denar. Prenehati je potrebno tudi ponavljati da gre za mlado ekipo je kakršna je. Sam klub bi se moral postaviti na trdne finančne temelje več je treba storiti na promociji in posledično dvigniti obisk tekem(beri gledalcem ponuditi več kot pa samo ogled tekme in pitja zelo hladnega piva izven dvorane). Letos je po mojem prepričanju sezone več ali manj v ligi EBEL konec, potrebno pa je začeti graditi moštvo za naslednjo sezono.
11. 01. 2012 16.22
+4
Respekt. Treba je realnosti pogledati v oci.Vendar se bojim,da je to sele zacetek( ne konca),ampak dolgotrajne krize Jeseniskega hokeja.Rusom se kmalu istece sponzorska obveza(ce se nemotim),v blizini pa je zelo malo firm ki so zelo stabilne!
red_heart
11. 01. 2012 08.32
+1
TRENERJA ZAMENAT...skos forsira ene in iste igralce, svoj čas na igrišču pa ne morejo ali ne znajo izkloristiti...power play je katastrofa, pa ga še vedno igra z istimi igralci in nič ne skuša spremeniti...to zame ni dober trener...nekateri igralci so v času poškodb pokazali željo, kakovost in učinkovitost, pa jih je ob vrnitvi poškodovanih igralcev takoj uvrstil v 4. napad (izjema je Dolinšek) in sedaj dobivajo le malo priložnosti, za dokazovanje, kljub temu, da so igrali odlično, celo bolje kot nekateri (takrat) poškodovani igralci...sem mnenja, da si Varl zasluži biti glavni trener saj je dobil že kar nekaj izkušenj od prejšnjih trenerjev, ki so vodili ta klub, povrhu vsega pa še dobro pozna kvalitete domačih igralcev, pa tudi cenejši je kot finec...
KennyJR
11. 01. 2012 14.38
+1
čist vse kar si povedal je narobe... menjal je večinoma samo berčiča in ankersta v prvem napadu... ankerst itak veze, tako da paše ravno v prvi napad z manfredo in hafnerjem ;) berčič se veliko bolje ujame s kuraltom in židanom, čeprav slednji po vrnitvi ni nič posebnega... enako erman.. katastrofa... mamo še 3 pripravljalne tekme, da se mal uigramo po vrnitvi poškodovanih, potem pa gremo po končnico... ekipa je taka kakšrna je in imamo 4 polne napade, pa še kakšnega napdalaca po vrhu.. pri braniclnih sicer škripa, ampak ni prevelike sile, čakamo še na petreja, da pride desetič nazaj :)
10. 01. 2012 23.33
-5
Prpelta buldozerje in naredite parkirise!Ni rezultatov,pa se sramoto si delamo z tako dvorano. Lahko se naredi bejzbol igrisce?Al pa kej drugega...
10. 01. 2012 23.35
+0
Vasja Veso
10. 01. 2012 23.43
+5
Podmežakla nikol ni bla in nikol ne bo sramota jeseniškega hokeja. Vsi za šampijone rdeče !
10. 01. 2012 23.44
+2
10. 01. 2012 23.51
+1
Super tekma,super publika,vse je super,sam sponzorji pa zmer dlje od dvorane!!!Letos je se dobr,kaj bos Veso gledov nasledne leto!Umetnostno drsanje?
romankranj
10. 01. 2012 22.31
-4
bravo fikrt,ce bos ti branil se naprej adijo in koncnica in dp,5golov na tekmo,dej nehej branit no,lepo prosim da ga en sfavlira da gre na bolnisko za 1 leto.
10. 01. 2012 23.30
+1
Napad nic bolsi. 4 tekme in gol razlika 4:14!!!He he he.A je to mogoce ta "gorenska trma"? A je kateri ekipi v EBELu ratal zbrat tako malo tock?Dati tako malo golov,jih tako veliko sprejeti....?Mislim,da od kar ta liga obstaja,da ne!