New York, 09. 05. 2015 08.22 |

Hokejisti NHL moštva New York Rangers so v noči na soboto, po podaljšku, z 2:1 ugnali Washington Capitals in ostajajo v igri za napredovanje v naslednji krog končnice.

Hokejisti NHL moštva Washington Capitals na ledeni ploskvi Madison Square Gardna niso izkoristili prvega zaključnega ploščka za preboj v konferenčni finale. Po podaljšku so jih ugnali New York Rangers. Gledalci so na dvoboju, ki sta ga zaznamovala vratarja obeh moštev – Henrik Lundqvist (NY Rangers) in Braden Holtby (Washington Capitals) – na prvi gol čakali vse do 51. minute dvoboja, ko je na žalost privržencev domačega moštva zabil Curtis Glencross.

New York Rangers so se izognili predčasnemu koncu sezone.
New York Rangers so se izognili predčasnemu koncu sezone. FOTO: Reuters

Odgovor Rangersov je sledil slabi dve minuti pred iztekom igralnega časa (Chris Kreider) in gostitelji so izsilili podaljšek, ki ga je odločil Ryan McDonagh. "V vsakem primeru je pred nami velik izziv, jaz pa sem pri ustvarjanju rezultata le vratar," je po zmagi povedal eden izmed junakov v domači zasedbi Lundqvist: "Predstavljajte si samo igralce, kako so garali, da so prišli do gola. Jaz sem pomagal, a ta hip je najbolj pomembno, da smo ob koncu vknjižili zmago."

S tem so se izognili izpadu iz končnice in ohranili del upanja na napredovanje v naslednji krog tekmovanja. Capitals vodijo s 3:2 v zmagah.