Washington iz Montreala z nedotaknjeno mrežo

Montreal, 19. 01. 2012 08.16 |

Hokejisti NHL-moštva Washington Capitals so v noči na četrtek premagali Montreal Canadiense. Končni izid dvoboja je bil 3:0, pri gostih pa je piko na i lepi zmagi postavil ruski zvezdnik Aleksander Ovečkin.

Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin FOTO: Reuters

Mathieu Perreault in Marcus Johansson sta poskrbela, da so Montreal Canadiensi po devetih minutah čiste igre proti Washington Capitalsom zaostajali z 2:0. "Ko povedeš z 2:0, praktično za zmago ne potrebuješ več dodatnih golov. Naša prioriteta je bila predvsem paziti na strelce Montreala, kar nam je pozneje tudi uspelo. Ob tem smo imeli na vratih še izjemnega Michala Neuvirtha, ki ni delal napak, in brez večjih težav smo prišli do zmage,“ je po tekmi dejal strelec drugega gola Johansson.

Po zelo dobri prvi tretjini so gostje le še čakali na kakšno lepo priložnost za gol, sicer pa so vse stavili na obrambo in po vodstvu pozornost preusmerili na izrazite strelce Montreala. V 31. minuti so za nameček izkoristili še prednost igralca več na ledu in z golom Aleksandra Ovečkina zabili še tretji gol na tekmi. 3:0 je bil tudi končni izid dvoboja v Bell Centru.

Montreal Canadiens - Washington Capitals 0:3
Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 6:2
Colorado Avalanche - Florida Panthers 4:3 (podaljšek)
Anaheim Ducks - Phoenix Coyotes 6:2