Švedska s pol moči premagala Dansko

Stockholm, 07. 05. 2012 06.30 |

Švedska hokejska reprezentanca je v 3. krogu skupine S svetovnega hokejskega prvenstva brez težav pred svojimi navijači premagala sosede Dance z rezultatom 6:4 in tako vknjižila svojo tretjo zmago na prvenstvu.

Domačini Švedi so v tretji tekmi zmagali še tretjič in imajo edini vseh devet točk. Ko so proti skandinavskim tekmecem iz Danske povedli s 6:1, se je slednjim obetal pravi polom, nato pa so gostitelji močno popustili in njihovi tekmeci so prišli do dostojnega poraza, izid je bil na koncu 6:4.

Švedska
Švedska FOTO: Reuters

Norvežani so tekmo bolje začeli in dvakrat vodili, Češka pa je šele ob koncu tekme našla pravi ritem. A borbeni Norvežani se niso dali in so po zaslugi Jonasa Holosa v 51. minuti še izenačili na 4:4 ter izsilili podaljšek. V tem ni bilo golov, odločali pa so kazenski streli, pri katerih je odločilnega zadel Adam Hemsky.

Najlažjo zmago dneva so dosegli Kanadčani. Ti so stresli jezo po porazu proti velikim tekmecem iz ZDA nad Francozi, že v prvi tretjini so dosegli štiri gole, končni izid pa je bil 7:2 (4:1, 1:1, 2:0).

Slovaška je po dveh porazih le dočakala prvo zmago na SP. Po dobri prvi tretjini in vodstvu s 3:1 se je zdelo, da bo uspeh proti ZDA lahko doseči, toda Američani so sredi tekme znižali in ohranili upe na izenačenje do konca. Šele v zadnji minuti so Slovaki prek Mirolava Šatana s strelom na prazen gol potrdili zmago 4:2 (3:1, 0:1, 1:0).

Švedska – Danska 6:4 (4:1, 2:1, 0:2)
Stalberg 3., 12., Eriksson 7., 12.; Alfredsson 21., Zetterberg 30.;  Hardt 19., 39., Eller 41., Green 52;