Ljubljana, 19. 04. 2012 06.30 |

Slovenska hokejska reprezentanca je v četrtem dvoboju svetovnega prvenstva divizije I v Ljubljani vknjižila še četrto zmago. Tokrat so v Stožicah padli Ukrajinci (3:2).

Slovenska hokejska reprezentanca si je že pred dvobojem četrtega kroga svetovnega prvenstva divizije I zagotovila vrnitev med svetovno elito. Varovanci Matjaža Kopitarja pa so kljub temu v dvoboj krenili silno motivirano. S kombinatorno igro so želeli ponoviti začetke dosedanjih treh obračunov, a prvi gol na tekmi so dosegli gostje, ki jih je v vodstvo popeljal Andri Mihnov. Po minimalni prednosti gostiteljev so v nadaljevanju veliko bolje zaigrali domačini.

V 22. minuti je najprej na 1:1 izenačil Robert Sabolič, a Ukrajinci so uspeli še drugič na tekmi preiti v vodstvo. V 25. minuti je Oleg Šafarenko drugič na tekmi soigralcem zagotovil vodstvo, sledile pa so minute Slovencev. Po popolni prevladi na terenu se je priložnost za gol ponudila 22-letnemu Roku Tičarju, član prvega napada pa je zabil za novo izenačenje. Čeprav so Slovenci prevzeli pobudo in vseskozi ogrožali gostujoča vrata, so morali slovenski navijači v Stožicah na prvo vodstvo na tekmi še počakati.

Borbenost slovenskih hokejistov je bila nagrajena z novo zmago in potrditvijo vrnitve med svetovno hokejsko elito. FOTO: Damjan Žibert

Po petih minutah sklepnega dela jih je na noge dvignil Tičar in z drugim golom na obračunu zadel za četrto slovensko zmago na turnirju.

Slovenija - Ukrajina 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Sabolič (22.), Tičar (30., 45.); Mihnov (13.), Šafarenko (25.)