Ljubljana, 13. 03. 2012 17.23 |

Hokejisti Tilie Olimpije so na četrti polfinalni tekmi lige EBEL v polnem Tivoliju naposled strli odpor Linza (2:1) in izid v skupnih zmagah znižali na 3:1.

V seriji na štiri zmage se polfinale ni začel po ljubljanskih željah. Prvo tekmo v gosteh so zmaji izgubili po sicer dobri predstavi, a slabših zadnjih desetih minutah, prvo domačo prejšnji teden pa nesrečno, po podaljšku, potem ko so se vrnili v igro po dveh golih zaostanka. Na tretji v Linzu pa so bili avstrijski hokejisti premočan tekmec in so zmagali s 6:1.

Črna krila so tudi tokratno srečanje začela bolj poletno od Ljubljančanov in kmalu dosegla prvi zadetek. V sedmi minuti je domača obramba storila napako, Gregor Baumagartner pa je z močnim strelom premagal Matijo Pintariča. Varovanci Hannuja Järvenpääe so po uvodnem hladnem tušu sicer zaigrali odločneje, vendar še zdaleč niso prikazali igre, s katero bi lahko premagali najmočnejšo zasedbo rednega dela. V zadnji minuti prve tretjine je bilo pestro pred vrati Olimpije, tokrat pa se je Pintarič izkazal.

Druga tretjina pa je bila povsem v znamenju zmajev, pohvaliti pa gre predvsem igro z igralcem več. V 25. minuti je v igri pet na tri Jamie Fraser z močnim strelom le uspel ugnati odličnega Alexa Westlunda. Že nekaj trenutkov kasneje pa je z igralcem več na ledu Olimpija prišla do preobrata. Za prvo vodstvo na srečanju je poskrbel Boštjan Goličič. Pohvaliti gre tudi obrambo s Pintaričem na čelu, ki je v tem delu igre delovala precej bolj suvereno.

V odločilni tretjini je bilo zelo pestro. Igra je bila vse bolj živahna, vse več pa je bilo tudi nervoze. Tudi na tribuni, kjer so najbolj goreči navijači začeli prižigati pirotehnična sredstva, s čimer so poslabšali vidljivost na ledeni ploskvi. Motivirani hokejisti obeh moštev pa se niso pustili motiti in nadaljevali z ofenzivnim hokejem. Izmed vratarjev je bil veliko bolj oblegan Pintarič, ki pa je svoje delo opravil z odliko, predvsem z igralcem manj na ledu. Olimpija je tako v četrti polfinalni tekmi le uspela streti odpor Linza. Ob koncu je Domen Vedlin udaril Roba Hiseyja, zatem pa z njim še obračunal.

Tilia Olimpija - Linz 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) 1:3
Fraser 26., Goličič 26.; Baumagartner 7.