Polom zmajev v Linzu

Ljubljana, 11. 03. 2012 06.30 |

Ta.V./I.K./K.A.
32

Na tretji polfinalni tekmi hokejske lige Ebel je Tilia Olimpija gostovala pri Linzu in doživela visok poraz (6:1). Črna krila pa v zmagah vodijo že s 3:0. Za preboj v finale jim tako manjka le še ena zmaga.

Ljubljanski hokejisti so v četrtek prvič po štirih letih spet igrali domačo tekmo polfinala lige Ebel. Tekmec je bil isti kot v sezoni, ko so zmaji nato klonili šele v finalu. Tudi izhodišče je bilo enako: Ljubljančani so izgubili prvo tekmo v gosteh po sicer solidni predstavi in so tokrat lovili izenačenje na 1:1. Po dobrem začetku domačih in premoči gostov v nadaljevanju so zmaji na koncu ostali praznih rok, potem ko je o zmagi odločal podaljšek (2:0).

Edini zadetek za zmaje je dosegel Aleš Mušič.
Edini zadetek za zmaje je dosegel Aleš Mušič. FOTO: Damjan Žibert
Tako kot v četrtfinalu proti Sapi se je tudi v polfinalu ponovila ista zgodba. Dlje kot traja serija, zmeraj manj igralcev ima na razpolago trener Ljubljančanov Hannu Järvenpää. Pred težkim in izjemno pomembnim gostovanjem v Linzu, ki v seriji vodi z 2:0 v zmagah, so namreč zboleli še Miha Verlič, Brock McBride in s 77 točkami najboljši strelec lige John Hughes. Hughesa je načela trebušna gripa, ki je pred tem "položila" že nekaj igralcev, ki so prav tako potrebovali infuzijo, a je na veselje zeleno-belih uspel odpotovati v Linz.

Zaradi menjave zaščitnega stekla se je začetek tretje polfinalne tekme v dvorani Donaupark v Linzu nekoliko zamaknil. Zmaji so si prvo priložnost priigrali že v uvodnih minutah tekme, ko je Erik Pance natančno streljal z desne strani, na žalost pa je bil Westlund na mestu. Nato pa so sledile minute Linza, prvi je mrežo v peti minuti načel Mairitsch, ki je znal kaznovati slabo postavljeno obrambo ljubljanske ekipe in brez večjih težav plošček ustrelil v zgornji kot Pintaričevih vrat. Na naslednji gol ni bilo potrebno prav dolgo čakati. Že v naslednji minuti je bil blizu zadetka Ouellette, v 7. minuti pa je Lebler z drugega poizkusa povišal vodstvo. Keller je še v isti minuti zadel prečko, medtem ko zelenobeli v tem delu niso resneje ogrozili vrat domačinov. Prvi 'power play' na tekmi so hokejisti Linza v 12. minuti brez težav izkoristili, pred vrati ljubljanskega čuvaja mreže se je sam znašel Veidman in s polrazdalje zadel ob levi vratnici Pintaričevih vrat. Visoko vodstvo je domače hokejiste nekoliko uspavalo, izjemen tempo, ki ga je Linz narekoval v uvodnih minutah tekme je nekoliko padel, to so v 17. minuti izkoristili zmaji, Mušič je lepo prodrl po levi strani in zadel levi zgornji kot. Do konca prvega dela so bili zmaji blizu drugega zadetka, na žalost pa mreže niso zatresli.

John Hughes je kljub bolezni pomagal ekipi v Linzu.
John Hughes je kljub bolezni pomagal ekipi v Linzu. FOTO: Damjan Žibert

Drugo tretjino so domači hokejisti začeli izjemno napadalno, kar se jim je obrestevalo že v drugi minuti nadaljevanja. Podajo je tokrat prispeval Veideman, ki je pred golom lepo našel Oberkoflerja, slednji pa je brez težav premagal slabo postavljenega Pintariča. Sledilo je nekaj zatišja, Linz si na uvodu druge tretjine ni priigral toliko priložnosti kakor jih je nanizal na začetku tekme. Nekaj več so imeli od igre Ljubljančani, a večina strelov je letela mimo vrat. Velja omeniti priložnost Žige Panceta v 27. in Vedlina v 30. minuti. V 33. minuti so na modri liniji pozabili na Kellerja, ki je še petič zadel. Sledila je menjava v vratih Olimpije, nezanesljivega Pintariča je zamenjal Boh, ki pa je bil že v 37. minuti nemočen, ko je po strelu Veidemana Ouellette spremenil let ploščka, ki je končal v mreži.

V zadnjem delu igre je Linz povsem nadzoroval dogajanje na ledu, zmaji so sicer imeli nekaj polpriložnosti, a vrat avstrijske ekipe niso resneje ogrozili. Še najlepši priložnosti v zadnji tretjini sta imel Žiga Pance v 49. minuti in Cole v 57. minuti. Za Linz pa je do priložnosti v 47. minuti prišel Keller.

Linz - Tilia Olimpija 6:1
1:0 Mairitsch (Oberkofler, Alavaara, 5.), 2:0 B. Lebler (Ouellette, 7.), 3:0 Veideman (12.), 3:1 Mušič (Taylor, Groznik, 17.), 4:1 Oberkofler (Veideman, Murphy, 22.), 5:1 Keller (R. Lukas, 33.), 6:1 Ouellette (Veideman, B. Lebler, 37.)