Čehi vknjižili pomembne tri točke

Helsinki, 10. 05. 2012 06.30 |

Na svetovnem hokejskem prvenstvu elitne divizije je Češka v 4. krogu skupine S premagala Latvijo (3:1), Finci pa so pričakovano premagali Francoze (7:1). V skupini H je Belorusija proti ZDA izgubila pomembne tri točke v boju za napredovanje v drugi del tekmovanja (5:3). Rusi pa so odpravili Dance (3:1).

V zelo razburljivem srečanju so več znanja pokazali hokejisti ZDA. Belorusi so favoriziranim nasprotnikom vseskozi dihali za ovratnik, v zadnji tretjini pa so se varovanci Scotta Gordona odlepili na tri gole razlike (5:2), kar je bilo dovolj za tretjo zmago na prvenstvu. Belorusi, ki sta se jima pred tekmo pridružila zvezdnika lige NHL, brata Kosticin, so do konca srečanja uspeli doseči le en zadetek in tako po štirih odigranih krogih ostajajo pri le treh točkah.

Čehi so dosegli pomembno zmago proti Latvijcem.
Čehi so dosegli pomembno zmago proti Latvijcem. FOTO: Reuters

Srečanje so bolje začeli Čehi, kmalu pa so pobudo prevzeli Latvijci. Varovanci Teda Nolana so do konca prve tretjina dvakrat zadeli okvir vrat, poti za hrbet vratarja Jakuba Kovarja pa niso našli. Veliko bolj razburljivo je bilo v nadaljevanju. Latvijci so svojo premoč kronali v 24. minuti, ko je bil natančen Armands Berzins. Svetovni prvaki iz leta 2010 so zaigrali odločneje in pet minut kasneje izenačili. Na pravem mestu se je znašel Milan Michalek. V odločilni tretjini pa so Čehi vendarle dokazali svojo kakovost. Varovance Hadamčika je po samostojnem prodoru popeljal v vodstvo izkušeni Petr Nedved, zmago pa je v igri z igralcem več na ledu potrdil kapetan Tomaš Plekanec. Čehi so vknjižili sila pomembne točke za preboj v nadaljnje tekmovanje, Latvijci pa bodo svojo priložnost iskali v prihodnjih tekmah.

Češka - Latvija 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
ZDA - Belorusija 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Danska - Rusija 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Francija - Finska 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)