Montreal, 02. 05. 2015 08.18 |

Ekipi Tampa Bay Lightning in Chicago Blackhawks sta v drugem krogu končnice lige NHL povedli z 1:0 v zmagah. Tampa je na vzhodnem delu v gosteh po dveh podaljških ugnala Montreal Canadiens z 2:1, Chicago Blackhawks pa na zahodnem delu s 4:3 doma Minnesoto Wild.

Tyler Johnson FOTO: Reuters

V Montrealu je srečanje odločil Rus Nikita Kučerov, ki je dosegel zadnji gol na tekmi po dveh minutah in šestih sekundah drugega podaljška. Finski novinec v NHL Teuvo Teravainen pa je v Chicagu za zmago gostiteljev po izenačenju na 3:3 v zadnji minuti tekme zabil svoj prvi gol v izločilnih bojih za Stanleyjev pokal. Kučerov, ki je odločil dvoboj v Kanadi po podaji Valtterija Filppule, je bil pred tem uspešen že ob koncu tretje minute prvega podaljška, vendar je sodnik zadetek razveljavil, ker je oviral vratarja Careyja Pricea (33 obramb) in porinil njegovo lovilko v mrežo potem, ko je ta že ubranil strel. Tudi trener gostov Jon Cooper je ocenil, da je bila sodniška odločitev pravilna. "Po tekmi smo se šalili, da je Kučerov prvi doslej, ki je dosegel dva gola v podaljšku," je povedal center Tyler Johnson, ki je šele v tretji minuti zadnje tretjine dosegel prvi gol na tekmi, s katerim je Tampa povedla. Max Pacioretty je dobrih 12. minut pozneje izenačil. Za zmago ima veliko zaslug tudi vratar Ben Bishop, ki je zbral 43 obramb, pred tem 133 minut in 18 sekund ni dobil zadetka.

Corey Crawford
Corey Crawford FOTO: Reuters

Igralci Blackhawks so Minnesoto na svojem ledu premagali na sedmih zaporednih tekmah končnice v zadnjih treh letih. Začeli so izjemno in že po prvi tretjini vodili s 3:0. Uspešni so bili Brandon Saad, Patrick Kane in Marcus Kruger. Že po polovici drugega dela igre je bilo 3:3, za goste pa so izenačili Jason Zucker, Zach Parise in Mikael Granlun. Popolno premoč tekmecev, igra je potekala večinoma na igralnem polu domačih, pa je presenetljivo prekinil Teravainen, katerega navidez nenevaren strel iz zapestja je končal za hrbtom vratarja Devana Dubnyka (31 obramb). Slednji tako kot njegov kolega na nasprotni strani Corey Crawford (30 obramb) v zadnji tretjini ni bil premagan.