Oslo, 13. 03. 2017 11.27 |

Domnevno najdaljša hokejska tekma se je v noči na ponedeljek igrala v norveškem Hamarju, ki se je začela v nedeljo ob 18. uri, končala pa v ponedeljek ob 2:33, po 217 minutah in 13 sekundah igre. Šele v osmem podaljšku je domači Storhamar Dragons z 2:1 v peti tekmi četrtfinala končnice premagal Sparto Warriors.

Zmagoviti gol je dosegel Joakim Jensen, Stormar Dragons pa v zmagah vodi s 3:2. Za napredovanje v polfinale končnice potrebujejo le še zmago, šesta tekma bo na sporedu v torek. Do zdaj je za najdaljšo hokejsko tekmo veljala iz leta 1936, ko je v finalu severnoameriške lige NHL Detroit Wings v šestem podaljšku po 176 minutah in 30 sekundah premagal Montreal Maroons.